Luka Gregorc ostal brez uvrstitve v glavni del Challengerja v Kanadi

19.03.2012
RIMOUSKI, KANADA - Slovenski teniški igralec Luka Gregorc je obstal na zadnji oviri, ki peljejo v glavni del Challenger turnirja v Rimouskiju.

Luka Gregorc (495. na ATP) je bil v kvalifikacijah 35,000 USD vrednega Challengerja 5. nosilec, po dveh zmagah pa bi moral za uvrstitev v glavni del preskočiti tretjepostavljenega Austina Krajiceka iz ZDA.

Po 2 urah in 12 minutah trdega boja, je Ljubljančan potegnil 'kratko' in izgubil z rezultatom 6-2, 3-6, 7-5.

21-letni Američan, doma iz Tampe na Floridi kot John Isner, je na ATP lestvici na 458. mestu, kar je tudi njegova najvišja uvrstitev. V žepu ima le en naslov iz Futuresov, na Challengerjih pa še ni bil tako uspešen. Krajicek je bolje začel tekmo ter povedel 4-0, šele takrat pa se je prebudil tudi Luka. Začel je dobivati svoje servisne igre, v 2. nizu pa je sam prišel do brejka že na začetku, ter ga obdržal do konca. Vmes je ubranil pet priložnosti za odvzem servisa tekmecu. V 3. nizu smo videli trd boj za vsako točko, oba pa sta držala servisne igre vse do samega zaključka. Gregorc je proti levorokemu tenisaču popustil v zadnji, 12. igri, kar je bilo usodno.

Iz kanadskega dvoranskega turnirja na trdi podlagi se Luka poslavlja brez točk in brez denarne nagrade. Sedaj lahko le upa na kakšno odpoved, da se v glavni del uvrsti kot srečni poraženec.