Luka Gregorc preko skesanca Odesnika v polfinale, Aljaž Bedene v četrtfinalu!

15.01.2011

PLANTATION, ZDA - Po uspešnih nastopih, Žemlje in Kavčiča na OP Avstralije, je novo sezono dobro začel tudi Luka Gregorc, ki se je na 10.000$ vrednem ITF turnirju (ameriška peščena podlaga) v ZDA uvrstil v polfinale!

Nekoč naš najboljši teniški igralec Luka Gregorc se mora na pragu 26. let ponovno prebijati preko turnirjev serije futures, saj je v zadnjem letu in pol padel na 466. mesto, avgusta 2009 pa je bil na dobrem 172. mestu ATP lestvice!

Luka Gregorc je v 1. krogu premagal Američana Chrisa Kwona s 6:4, 6:0 v nizih.

V 2. krogu je bil boljši od domačina Andrea Collarinija s 7:5,6:1.

V četrtfinalu pa je ugnal dopinškega skesanca Američana Wayna Odesnika, ki je zaradi sodelovanja s proti dopinško komisijo,
 lahko predčasno začel tekmovati (zmanjšana kazen). Luka je zmagal s 6:2, 6:7(5), 6:4 in verjetno osrečil Mardyja Fisha ter prijatelje, ki so bili proti njegovi vrnitvi v teniško karavano!

V polfinalu bo njegov nasprotnik 20-letni Britanec Daniel Smethurst, ki se nahaja na 497. mestu ATP lestvice.

ANTALIJA, TURČIJA - Dobro je novo sezono začel Aljaž Bedene (21), ki se vrača po zelo neugodni poškodbi zapestja, ki ga je zaustavila ravno takrat, ko je je bil v velikem naletu in se je strmo vzpenjal na ATP lestvici.

Na 10.000$ vrednem ITF turnirju(trda podlaga) v Turčiji se je Aljaž Bedene prebil v četrtfinale. V 1. krogu je gladko opravil z Ukrajincem Aleksandrom Agafonovom 6:2, 6:1.

V 2. krogu je premagal Bolgara Tihomirja Grozdanova s 6:3, 7:6(5) v nizih.

Njegov nasprotnik v četrtfinalu je 3. nosilec turnirja Ukrajinec Artem Smirnov, trenutno na 402. mestu ATP lestvice. Aljaž je padel na 560. mesto, lani maja pa je bil na 266. mestu!

foto : images.google