Madison Keys po drami izločila vročo Kvitovo v četrtfinalu Pekinga

07.10.2016
PEKING, KITAJSKA - Zmagoviti niz Petre Kvitove je končan. V četrtfinalu WTA Premier turnirju ga je po dramatičnem boju prekinila Američanka Madison Keys.

Madison Keys iz ZDA je zdržala. V četrtrfinalu več kot 5 milijonov USD vrednega WTA turnirja v Pekingu je s 6-3, 6-7(2), 7-6(5) po pravi drami izločila eno največjih favoritinj Petro Kvitovo.

Najprej je bilo videti, da bo Američanka dokaj zlahka opravila s češko tekmico, ki je v odlični formi, saj je imela v žepu niz in brejk prednosti, a se je Kvitova prebudila in pripravila dramatični zaključek.

''Mislim, da sem solidno opravila s 1. nizom, potem je Petra dvignila nivo. Na koncu je šlo le za kakšno točko razlike, lahko bi se obrnilo tudi na drugo stran'', je povedala Madison Keys, ki se bo v polfinalu pomerila z Johanno Konto.

Britanka je zlahka opravila z domačinko Žangovo, zmagala je s 6-4, 6-0 in ugasnila kitajsko upanje na boljši rezultat v olimpijskem mestu. Če se še malo obrnemo nazaj, Američanka bi se z naslovom v Pekingu lahko dokopala tudi do toliko točk, da bo dovolj za prvi nastop na zaključnem turnirju osmerice, ki čaka dekleta v Singapurju.

V drugem polfinalu si bosta nasproti stali Agnieszka Radwanska in Elina Svitolina. Prva je 3. nosilka in je gladko pospravila z Jaroslavo Švedovo (6-1, 6-2), nekoliko več dela, vsaj v 1. nizu, je imela ukrajinska tenisačica. Svitolina je namreč uvodni del proti Avstralki Darii Gavrilovi dobila po ptajbrejku, v nadaljevanju pa oddala le še eno igro.