Madrid: Dva četrtfinalna izpada razjezila peščenega kralja!

07.05.2014
MADRID, ŠPANIJA - 1. nosilec Mastersa v Madridu Rafa Nadal je za začetek pometel z Argentincem Juanom Monacom s 6-1, 6-0.

Peščeni kralj Rafael Nadal je letos slabo začel sezono na pesku, saj je kar dvakrat klonil v četrtfinalu (Monte Carlo, Barcelona), kar se mu ni zgodilo že celo večnost. Očitno je to Majorčana tako razjezilo, da se je v uvodnem krogu domačega Mastersa znesel na Juanom Monacom. Lačen nove trofeje je Nadal šestkrat vzel servis Južnoameričanu in končal po 69 minutah.

Rafa je bil po zmagi zelo zadovoljen s svojo igro in gibanjem po terenu, ob odsotnosti Djokoviča in Federerja in nepričakovanem izpadu Wawrinke, pa je Španec seveda prvi favorit za končno zmago in četrti naslov v španski prestolnici.

684 zmag je nanizal Nadal v svoji karieri, kar ga sedaj uvršča na 11.mesto večne lestvice, naslednji pred njim pa je sedaj Boris Becker s 713 zmagami. Ni dvoma, da bo Rafa Nemca prehitel in vstopil v elitno deseterico, to pa se bo verjetno zgodilo še v letošnji sezoni. 26-kratni zmagovalec Mastersov se bo v 3. krogu pomeril s Fincem Jarkkom Nieminenom, ki je s 6-3, 6-2 preskočil Nizozemca Sijslinga. Nadal z 32-letnim Skandinavcem še nikdar ni izgubil.

2 uri in 38 minut se je za zmago mučil John Isner. Ameriški velikan je na koncu le ugnal Avstralca Marinka Matoševiča z rezultatom 7-6(9), 6-7(5), 7-5. No, Isner je vajen dolgih dvobojev, navsezadnje je solastnik daleč najdaljšega obračuna na ATP Touru, ki je trajal več kot 11 ur. Isner je danes na pesku serviral 23 asov, le te pa bo še kako potreboval v naslednji tekmi z Davidom Ferrerjem.

Čeh Tomaš Berdych je razmerje zmag in porazov s Kevinom Andersonom povečal na 11-0. Vse medsebojne dvoboje z Južnoafričanom sta odigrala v zadnjih 28 mesecih, danes pa je bilo 6-1, 6-4 v korist favoriziranega 6. nosilca, ki je pred dvema letoma v Madridu igral v finalu (izgubil s Federerjem), a takrat je bila podlaga modre barve. Sedaj gre v dvoboj z Bolgarom Grigorjem Dimitrovim, ki pa je imel obilico dela s povabljencem Mariusom Copilom. Romuna je izločil s 4-6, 6-3, 7-6(7).

Ernests Gulbis se je v 2. krogu Madrida maščeval Aleksandru Dolgopolovu za poraz v Monte Carlu

Tri tedne po tem, ko je Ernests Gulbis izgubil z Aleksandrom Dolgopolovom v Monte Carlu, je Latvijec spremenil taktiko in se maščeval z zmago 6-3, 6-4. ''To je bil povsem drugačen dvoboj. Nazadnje sem poskušal z dolgimi točkami, kar se ni obneslo, sedaj pa sem jih skrajšal'', je obrazložil Gulbis ter dodal, da je v Monako podlaga precej počasnejša kot v Madridu.

Po odpovedi Rogerja Federerja, ki se je včeraj razveselil dvojčkov, je vpad v glavni del izkoristil srečni poraženec Lukasz Kubot. Po 2 urah in 27 minutah je odpravil Gillesa Simona (7-5, 2-6, 6-4).

Pozno zvečer je klonil 11. nosilec Jo-Wilfried Tsonga. Francoz letos nikakor ne blesti, dokaz je tudi današnji poraz s Kolumbijcem Santiagom Giraldom 6-4, 6-3. Hrvat Marin Čilič je premagal Paula-Henrija Mathieuja s 6-4, 1-6 in 6-2, a drugi niz bo verjetno kaj hitro pozabil. Kot zanimivost. Marin Čilič je zadnji teniški igralec, ki je osvojil ATP turnir mlajši od 20 let. Leta 2008 je dvignil prvo karierno lovoriko v New Havnu, kjer je, nekateri se boste spomnili, Luka Gregorc prišel vse do polfinala in šokiral slovensko in svetovno teniško javnost. ustavil ga je prav Čilič s 6-3, 6-3.

V zadnjem dvoboju dneva je 7. nosilec Andy Murray strl Nicolasa Almagra po treh nizih s 6-1, 1-6 in 6-4.

Andy Murray je odprl peščeno sezono z zmago nad Nicolasom Almagrom. Britanec je nazadnje igral na Mastersu v Miamiju, vmes pa je igral za reprezentanco v Davisovem pokalu