Makarova v Madridu senzacionalno končala perfektno sezono Azarenke!

08.05.2013
MADRID, ŠPANIJA - Na ženskem WTA premier turnirju v Madridu, ki poteka ob bok moškemu mastersu, je prišlo do enega neverjetnega rezultata. V 2. krogu je izgubila zmagovalka OP Avstralije Viktorija Azarenka, skalp Belorusinje pa si lasti Jekaterina Makarova. Srebotnikova s Petrovo izpadla takoj na začetku.

Viktorija Azarenka je na turneji manjkala dva meseca, a na 4 milijonski turnir je vstopila s perfektnim rezulatom, 18-0 v letošnjem letu. Ta niz se je  danes končal, prekinila pa ga je Rusinja Jekaterina Makarova. Brez dvoma je slednja zabeležila največjo zmago kariere, ko je izločila 3. igralko sveta, pred tem je imela v žepu slavje nad 4. igralko s teniške lestvice WTA Petro Kvitovo, lani v Eastbournu. S TOP3 igralkam sveta do danes ni imela sreče, izgubila je vseh devet obračunov, osem od teh brez dobljenega niza, devetega pa brez dobljene igre v tretjem nizu. Tudi danes je bila na podobni poti. Azarenka je začetni del dvoboja dobila s 6-1, nato pa se je  vse skupaj obrnilo na glavo. Makarova je z rezultatom 1-6, 6-2, 6-3 presenetila sebe in teniške poznavalce, prikazala trdovratnost, ko se je v odločilnem setu vrnila iz izgubljenega polažaja (1-3) ter nanizala 5 iger zapored.

Viktorija Azarenka se je vrnila po poškodbi gležnja in v Madridu doživela prvi letošnji poraz. Slavila je na OP Avstralije in Dohi, v Brisbanu in Indian Wellsu pa predala še preden je stopila na teren

''Mislim, da sem imela veliko priložnosti, da zmagam, a sem vse zapravila. Sama sebe sem postavila v neugoden položaj, ko sem razmišljala, da že dolgo nisem igrala. Tako se ne razmišlja. No, poraz bi prišel prej ali slej'', je povedala Azarenka, ki je dva meseca sanirala poškodbo gležnja.

Včeraj je zadnji obračun 2. kroga igrala Marija Šarapova. Na osrednji teren Manolo Santane je stopila po veliki zmagi njenega fanta Grigorja Dimitrova in je imela zelo lahko delo. Christino Mchale je pospravila v malo več kot uri s 6-1, 6-2. Rusinja je nepremagljiva na peščeni podlagi, niza zmago za zmago, kmalu pa bo tudi branila naslov na Roland Garrosu, ko je lani zaokrožila karierni grand slam.

Zaenkrat gre dobro tudi lepotici iz Srbije Ani Ivanovič. Scheepersovi je prepustila le 4 igre in zlahka odšla v 3. krog, dan kasneje pa izločila Lauro Robson, kljub zaostanku v 3. nizu  (5-7, 6-2, 7-6(5)), nekaj več dela pa je danes imela še ena  lepotica Marija Kirilenko. Odpor Kristine Mladenovič je zlomila šele proti koncu 3. niza, na podoben način kot Kuznjecova Petrovo v torkovem nacionalnem obračunu. No, Svetlani pa je 'sreča' danes obrnila hrbet. Če je včeraj izšla kot zmagovalka težkega  dvoboja, je danes v 3. krogu izgubila z Nemko Angelique Kerber, ki je tudi prva četrtfinalistka letošnjega turnirja Mutua Madrid Open (kasneje se je v četrtfinale uvrstila tudi Ivanovičeva).

Izpadla je tudi Petra Kvitova. Čehinja, 8. nosilka Madrida, je v treh nizih morala položiti orožje v dvoboju z Danielo Hantuchovo.

Kerberjeva je prva četrtfinalistka madridskega peščenega turnirja  v magični škatli

Kerberjeva je prva četrtfinalistka madridskega peščenega turnirja v magični škatli

Kata  se ni naigrala

Katarina Srebotnik zapušča premier turnir že po uvodnem krogu. Skupaj z Nadjo Petrovo sta bili kot 2. nosilki preslabi, da bi premagali Janette  Husarovo in Sabine Lisicki. Rezultat 7-5, 5-7 in 10-6 za slovaško-nemško navezo