Marcos Giron presenetil Blaža Rolo v Savannahu

04.05.2017
SAVANNAH, ZDA - Tretji slovenski tenisač na ATP lestvici Blaž Rola je moral v 2 krogu na Challengerju v Savannahu proiznati premoč Američanu Marcosu Gironu.

Previdnost ne bo odveč, smo napisali včeraj pred dvobojem Blaža Role in Marcosa Girona na ATP Challengerju v Savannahu, a prav to se je zgodilo. Povabljeni Američan, 410. igralec sveta, je Ptujčana presenetil in ga izločil v 2. krogu s 7-5, 1-6 in 6-3.

23-letni Giron je tri leta starejšemu Roli vrnil za poraz iz prejšnjega tedna in mu prekinil niz devetih zmag, v vrsti katerih je tudi osvojil Challenger v Tallahasseeju in se prebil na 198. mesto ATP lestvice.

Sam dvoboj je bi tesen, s tremi različnimi nizi, na koncu pa je Slovenec osvojil celo točko več, kar pa ni odločilno pri tenisu. Uvodni niz je dobil domačin v končnici, ko je s tretjim brejkom povedel. Blaž je v nadaljevanju, bolj natančno v 2. nizu stopil na plin in deklasiral nasprotnika. Pustil ga je na eni osvojeni igri in zdelo se je, da bo zlahka preobrnil dvoboj. No, v odločilnem delu je Giron izkoristil svoje priložnosti, Rola žal ne in sledil je izpad v osmini finala 75,000 USD vrednega turnirja na zelenem pesku, ki za ta del tekmovanja prinaša 7 točk in 1,290 USD.