Martina Hingis in Leander Paes kompletirala karierni grand slam v mešanih parih!

05.06.2016
Švicarka Marina Hingis in Indijec Leander Paes sta prišla do novih lovorik na grand slam turnirjih, Španca Feliciano in Marc Lopez do prvenca!

Še enkrat se je pokazalo, da leta niso ovira pri osvajanju največjih lovorik v igri dvojic v tenisu pri nastopajočih, ki imajo dovolj talenta in kvalitete. 42 letni Indijec Leander Paes in legendarna Švicarka Martina Hingis (35) sta v dramatičnem finalu na tenišem grand slam turnirju v Parizu premagala indijsko hrvaško navezo Sania Mirza/Ivan Dodik, po šampijonski podaljšani igri s 4:6,6:4,10:8!

Paes je prišel do 10. naslova v mešanih parih na grand slam turnirjih, Hingisova do 5., oba sta s tem kompletirala karierni grand slam (zmage na vseh 4 različnih grand slam turnirjih), saj jima do sedaj še ni uspelo slaviti v Roland Garrosu. Indijec ima še 8 naslovov pri moških parih, kjer je tudi slavil na vseh 4 grand slam turnirjih (OP Avstralije, Roland Garros, Wimbledon, OP ZDA), Švicarka ima še 5 grand slam naslovov med posameznicami (manjka ji Pariz) in kar 12 v ženskih parih, kjer je vsak grand slam turnir osvojila vsaj 2x!

Martina Hingis in Sania Mirza sta osvojili zadnje 3 grand slam turnirje v dvojicah, v Roland Garrosu sta presenetljivo izpadli že v 3. krogu.

Martina: "Nikoli mi ni lahko igrati proti njej. Pred začetkom turnirja si vedno rečeva, da če bova morali igrati ena proti drugi, naj se to zgodi šele v finalu. Žal mi je, a mislim, da bo še imela priložnosti za zmago"!

Zmagovalni par bo prejel 116.000€ denarne nagrade, poraženi pol manj!

Pri moških parih sta Španca Feliciano in Marc Lopez (nista v sorodu) v finalu zaustavila ameriška dvojčka Mika in Boba Bryana. Tu se ne igra šampijonski podaljšani niz v odločilnem nizu in Španca sta slavila s 6:4,6:7(6),6:3! Za njiju je bilo to prvo slavje na grand slam turnirjih, dvojčka sta lovila 17. naslov. Francoz Nicolas Mahut bo na najnovejši lestvici ATP na prvem mestu zamenjal Brazilca Marcela Mela.

Feliciano: "Sploh si ne morete predstavljati kaj pomeni prva zmaga na grand slam turnirju in to proti najboljšemu paru v zgodovini tenisa"!

Španci so v Roland Garrosu med pari nazadnje slavili leta 1990 (Serge Casalas/Emilio Sanchez). Zmagovalca si bosta razdelila kar 500.000€ denarne nagrade, tudi poraženca ne bosta nezadovoljna, saj bosta prejela 250.000€!