Miami: Monaco izločil domačina Fisha, za rojstnodnevno darilo proti prvemu igralcu sveta!

30.03.2012
Miami, ZDA – V noči na petek smo na Floridi videli še druga dva četrtfinalna obračuna. Poleg Rafaela Nadala in Andyja Murraya sta si polfinale priigrala še Novak Djoković in Juan Monaco!

Branilec naslova v Miamiju ter prvi igralec ATP lestvice Novak Djoković, je v dveh nizih gladko opravil z Davidom Ferrerjem. Nole je celotno tekmo nadziral potek, imel je vse niti igre v svojih rokah. V drugem nizu je pri rezultatu 5:4 serviral za zmago, a je to priložnost zapravil. Ferrer je tako izsilil tajbrejk, v katerem pa mu Srb ni dopustil niti možnosti za osvojitev niza.

»Ferrer je tak kot stena. Ogromno žog dobiš nazaj. Proti njemu moraš vedno igrati do tistega 'ekstra' udarca, da dobiš prednost. Vedel sem, da moram biti agresiven in da moram biti maksimalno skoncentriran na vsaki točki. To mi je uspelo!« je dejal Djoković, ki letos v Miamiju naskakuje še tretji naslov. Njegova zadnja stopnička pred finalom pa bo Argentinec Juan Monaco, ki je poskrbel za šok na domačih tribunah.

Novak Djoković se ni dal ugnati Davidu Ferrerju

Monaco si lepšega darila za svoj 28. rojstni dan ni mogel želeti. Na kolena je namreč spravil Mardyja FIsha, edinega ostalega domačina na turnirju. Dvoboj se je zaključil presenetljivo hitro,  Monaco je dvoboj dobil s 6:1 in 6:3, in sicer po 83 minutah! V tem času je izkoristil kar pet od devetih ponujenih brejk priložnosti, medtem ko svojega servisa ni oddal niti enkrat.

»Bilo je neverjetno. Ponosen sem na svojo igro, danes sem odigral dobro. Vesel sem, da sem na takšen način zaigral na moj rojstni dan, res prelepo darilo!« je bil navdušen Monaco, ki sedaj v medsebojnih obračunih s Fishom vodi s 3:2.

Poleg prvega polfinalnega para (Murray – Nadal), smo sedaj dobili še drugega, in sicer Djoković – Monaco. Igralca sta se do sedaj pomerila štirikrat, Nole pa je v teh obračunih nasprotniku oddal vsega en niz.

Mardy Fish ni imel nikakršnih možnosti za preboj v polfinale. Gladko ga je premagal Juan Monaco