Miami: Nadal in Murray za mesto v finalu!

29.03.2012
Miami, ZDA – Drugi Masters turnir v letošnji sezoni se počasi preveša v zaključno fazo. V noči na četrtek smo namreč dobili že prvi polfinalni par. Za vstopnico v veliki finale se bosta namreč udarila Andy Murray ter Rafael Nadal!

Rafael Nadal je za preboj med štiri najboljše na turnirju ugnal šestega nosilca, Jo-Wilfried Tsongaja. Španec je v drugem nizu pri rezultatu 5:4 serviral za zmago, a mu je Tsonga odvzel servis, dobil drugi niz in tekma se je tako prevesila v odločilnega tretjega. Tekma je bila odločena v 9. igri tretjega niza, ko je Nadal 'brejknil', v naslednji igri pa je za razliko od dogajanja v drugem nizu ubranil svoj servis ter tako tekmo dobil po slabih treh urah igre.

Rafa tako ostaja v igri, da osvoji svoj prvi naslov v letošnjem letu. Najbližje temu je bil na OP Avstralije, ko ga je v epskem finalu ugnal Novak Djoković. Zanimivo, da še noben Španec v zgodovini tenisa še ni osvojil Masters turnirja v Key Biscaynu, zato je Nadal še kako motiviran. Zadnja njegova ovira pred finalom je Škot Andy Murray.

Rafa lovi prvi naslov v letošnji sezoni in prvo lovoriko za Španijo na Mastersu v Miamiju

Slednji je v prvem nizu vodil s 4:2, nato pa je njegov nasprotnik, Janko Tipsarević, dobil kar šest zaporednih iger, dobil je prvi niz ter celo odvzel servis nasprotniku v drugem! Murray se je vendarle pobral, dvignil nivo igre, ter dobil preostala dva niza.

»Današnja tekma je bila zame zelo težka, seveda pa tudi toliko bolj pomembna. V drugem nizu sem se nekajkrat znašel na robu prepada. Naposled me je vendarle rešil servis. Žogice sem sicer dobro zadeval, a zavedal sem se, da je na drugi strani mreže sijajen igralec. Na koncu se je vendarle vse izšlo,« je po dvoboju dejal Murray, ki je tako svoje razmerje zmag in porazov v letošnjem letu popravil na 17-3.

Murrray je v osmih dvobojih s Tipsarevićem slavil petkrat

Obeta se nam zanimiv polfinale. Španec sicer v medsebojnih obračunih vodi s 13:5, zadnjega, oktobra 2011 v Tokiu, pa je dobil Andy.