Miloš Raonić izstrelil 12. najhitrejši servis v teniški zgodovini

04.08.2017
WASHINGTON, ZDA – V sredo med svojo prvo tekmo v prestolnici je Kanadčan udaril servis s hitrostjo 151 milj, kar se prevede v 243 kilometrov na uro.

Miloš je znan po močnih servisih, toda gledalci so še vedno vzkliknili od navdušenja, ko se je na merilni tabli pokazala vrtoglava številka. Njegov nasprotnik Nicolas Mahut je lahko žogico le pospremil z očmi. Hitrost rangira na 12. mesto lestvice najhitrejših servisov, zabeležnih pod okriljem mednarodne teniške organizacije ITF. Vodilni je z 263 kilometri na uro še vedno Sam Groth.

Vir: Wikipedia

Toda stvari niso potekale tako gladko, kot bi si Raonić verjetno želel. Za zmago proti Francozu je potreboval dve tesni podaljšani igri. "Veliko pozitivnih stvari lahko izluščim. Samo v drugem nizu sem izgubil koncentracijo in disciplino, a sem se še vedno uspel vrniti. Dobro je biti nazaj in še sem v turnirju. Vračajo se mi spomini izpred treh let, ko sem zmagal tukaj."

V prvih dveh nizih sta igralca držala svoja začetna udarca, nato pa je Raonić prevzel nadzor v podaljšani igri. V drugem nizu je moral ubraniti set priložnost pri rezultatu 4-5, nato pa je le izvlekel razburkano podaljšano igro. Mahut je imel še eno priložnost pri 7/6, a Raonič je vzdržal pritisk in po 1 uri in 56 minutah pri rezultatu 9/8 izkoristil svojo četrto zaključno žogo.

V drugi tekmi je imel Raonić včeraj malce lažjo nalogo. S 7-6 in 6-3 je bil boljši od Marcosa Baghdatisa. Ciprčan je v prejšnjem krogu premagal Ryana Harrisona, tokrat pa klonil. Kanadčan je pobegnil na 3-1 v razmerju medsebojnih zmag in porazov. To je bil njun prvi dvoboj po petih letih. V prvem nizu je do brejk prilložnosti prišel le Raonić. Imel jih je kar šest, a ni izkoristil prav nobene. Zato pa je bil toliko bolj uspešen v podaljšani igri z 9/7. Drugi niz je bil lažji. Dokopal se je do hitrega odvzema servisa, nato pa pri vodstvo s 5-3 še enkrat več slavil na nasprotnikov servis. V četrtfinalu bo lopar prekrižal z Jackom Sockom

pripravil: G. J.