Mirna kri v tajbrejkih Blaža Rolo pripeljala do odločilnega kroga kvalifikacij v Sao Paulu

20.02.2016
SAP PAULO, BRAZILIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspel dobiti uvodni kvalifikacijski krog na ATP turnirju v Sao Paulu.

Blaž Rola se je skoraj tri ure potil v 1. krogu kvalifikacij 500,000 USD vrednega ATP250 turnirja v Sao Paulu, a je bilo vredno. Uspelo mu je zmagati in za preboj v glavni del potrebuje še eno.

25-letni Rola je na peščenem dogodku Brasil Open v 1. krogu kvalifikacij s 7-6(4), 4-6 in 7-6(3) premagal domačina Andreja Ghema in si zagotovil najmanj 6 točk in 1,980 USD.

Težko delo je imel Ptujčan že v uvodnem obračunu Sao Paula, a vsaka zmaga je po slabšem začetku sezone veliko vredna. Trenutno 143. igralec sveta je tako oddaljen le še zmago od glavnega dela.

33-letni brazilski teniški veteran, 10 mest slabše uvrščen na ATP lestvici, nikdar pa ni pogledal v TOP100, se nikakor ni hotel predati. Še več, odličen je bil pri izkoristku brejk žogic (4/4), od tega je v prvem in tretjem nizu, ki jih je slovenski teniški as dobil po podaljšanih igrah, po enkrat odvzel servis. Nič hudega, Blaž je ohranil mirno kri v pomebnih trenutkih, v obeh tajbrejkih in po 2 urah in 43 minutah slavil. Največjo prednost si je priigral pri izkoristku drugega servisa ter tako dobil tudi njun drugi medsebojni dvoboj. Prvega je v žep pospravil pred dvema letoma na Challengerju.

Sedaj ga čaka odločilni nastop za vstop v glavni žreb. Njegov tekmec bo 29-letni Italijan Gianluca Naso, 218. igralec sveta. To bo priložnost, da se mu maščuje za edini medsebojni poraz, ko je Italijan po tajbrejku 3. niza zmagal leta 2010 na Challengerju v Manerbiu.