Mislim, da bom najtežja "ovira" v Roland Garrosu," je dejal Ernests Gulbis!

18.05.2013
Latvijec Ernests Gulbis v letošnji sezoni ponovno kaže svoj veliki teniški talent!

RIM, ITALIJA - Samozavestni Ernests Gulbis je po porazu proti Rafaelu Nadalu po težki borbi (1-6, 7-5, 6-4) na ATP 1000 turnirju v Rimu izzval Španc z naslednjo izjavo!

"Mislim, da sem bil boljši igralec v dvoboju, ravno tako v 2. in 3. nizu, ampak on je pač šampijon. Enako se je zgodilo na turnirju v Indian Wellsu, kjer sem bil tudi boljši. Je zelo trden, a ni naredil nič posebnega, delal sem napake in zato je zmagal," je dejal Ernests Gulbis!

Nadal se je takoj odzval in dejal da zmagovati ne pomeni le udarjati žogico na polno in iskati zmagovite udarce!

"Tenis ni kot nogomet, kjer lahko daš gol, se povlečeš v obrambo in na koncu zmagaš. V tenisu moraš igrati vsako točko in ne samo nekatere in ponavadi, a ne vedno, boljši igralec zmaga. Po njegovih besedah je to on. Če udarjaš žogico z vso močjo, vsakič z 216 ali 220 km/h in to pomeni, da si boljši igralec, potem je morda res on boljši. Po mojem mnenju je boljši tisti, ki poskuša najti rešitev proti drugemu igralcu. Ko sem serviral za zmago v 2. nizu ter izgubil in tudi v 3. nizu, sem se še vedno boril in našel rešitev, torej je boljši zmagal. Gulbis je fantastičen igralec, a se mora umiriti. Prevečkrat zahteva od sodnika, da preveri odtis žogice, sam tega ne počnem. Ne maram takšnega dodatka na igrišču, a vsi smo svobodni, mislim da se mora fant malo umiriti," je dejal Rafael Nadal!

Latvijec se ni preveč oziral na vse skupaj in je samozavestno napovedal napovedal nastop na prihajajočem grand slam turnirju v Parizu : "Samozavestno se odpravljam v Pariz. Mislim, da bom najtežja ovira za naslov med igralci, ki niso nosilci turnirja"!

foto : images.google