Murray dobil prvi obračun po operaciji hrbta!

27.12.2013
ABU DABI, Z.A.E. - Britanski teniški igralec Andy Murray je izgubil četrtfinalni dvoboj na ekshibicijskem turnirju v Abu Dabiju, danes pa je v boju za t.i. 5. mesto premagal Stanislasa Wawrinko.

Wimbledonski zmagovalec in najboljši britanski tenisač Andy Murray je dobil prvi dvoboj po vrnitvni na teniške terene po operaciji hrbta. Na ekshibicijskem turnirju v Abu Dabiju (Mubadala World Tennis Championship)  je v tekmi za peto mesto s 6-3, 6-4 odpravil Švicarja Wawrinko.

26-letni Škot je včeraj izgubil z Jojem-Wilfriedom Tsongajem potem, ko je sezono 2013 končal že septembra in odšel na operacijo hrbta. ''Dobro je, da sem odigral dva dvoboja z igralcema, ki spadata med najboljše na svetu'', je dejal Murray in dodal: ''Za mene je to odličen start''.

4. igralec sveta se bo naslednji teden pojavil na ATP turnirju v Dohi, kjer bo seveda pilil formo pred prvim vrhuncem nove teniške sezone, OP Avstralije, ki se začne 13. januarja. Osebnost leta po izboru BBC-ja je še povedal, da se počuti dobro, veliko bolje kot pred meseci ter potrebuje močne dvoboje, da se vrne v tekmovalni ritem.

Danes sta v Abu Dabiju na sporedu še polfinalna obračuna Djokovič-Tsonga in Nadal-Ferrer.