Murray nadigral Stana za tri zmage v skupini zaključnega Mastersa, Nišikori kljub porazu med štiri

18.11.2016
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Britanec Andy Murray, trenutno 1. igralec sveta, je zmagovalec skupine John McEnroe na zaključnem turnirju osmerice v Londonu. Danes je nadigral Wawrinko.

Najboljši teniški igralec sveta Andy Murray je dobil tudi tretji obračun v skupini in se je rešil polfinala z Novakom Đokovičem. Britancu je za polfinale zadostoval že osvojeni niz proti Stanu Wawrinki, ko je ujel že prvega, je le še odvihral med štiri najboljše.

6-4 6-2 je bil rezultat, s katerim je Britanec ugnal švicarskega nasprotnika ter ostaja v igri za končno številko 1, ki je laskav naslov ob koncu sezone. Najverjetnejši scenarij, obenem pa tudi najbolj pravičen in zanimiv bi bil finale Murray - Đokovič, s tem pa bi se prvič v zgodovini zaključnih turnirjev zgodilo, da bi finalista odločala tudi o tem, kdo bo čez božične in novoletne praznike kraljeval na vrhu ATP lestvice.

Škotski tenisač je vpisal 22 zaporedno zmago in ostaja vroč. Čaprav je bil Wawrinka, zmagovalec OP ZDA v letošnji sezoni, na začetku srečanja agresiven in dostojen tekmec, je bil na koncu daleč od četrte zaporedne uvrstitve v polfinale zadnjega turnirja leta. Murray je v 1. nizu prišel do brejka v 7. igri, že v deveti pa je imel tri žoge za niz. Wawrinka se je uspel ubraniti, ni pa mu uspelo priti do ribrejka. Po zaostanku 0-3 v 2. nizu je trpel lopar Wawrinke, ki ni imel odgovora na igro tekmeca.

Murray je še dve zmagi oddaljen od prvega naslova na turnirjih ATP World Tour Finals in tudi tega, da prvič v karieri konča sezono kot 1. igralec sveta.

V zadnji tekmi po skupinah je Marin Čilič s 3-6, 6-2, 6-3 premagal Keja Nišikorija, a v polfinalu je Japonec. Hrvat tako ne gre praznih rok v Zagreb, kjer ga čaka finale pokala Davis, saj se bodo Hrvati za solatno skledo konec novembra borili proti reprezentanci Argentine.

Nišikori je bil že pred začetkom v polfinalu, tekma takorekoč ni imela tekmovalnega naboja z izjemo dodatnih točk in zmage Čiliča. Hrvat še nikoli ni dobil dvoboja na zaključnih turnirjih do danes. No, zmaga mu je prinesla tudi uvrstitev kariere, saj bo z novimi 200 točkami na ATP lestvici prehitel Gaela Monfilsa. Sezono bo končal kot 6. igralec sveta.