Nadal bližje Đokoviču le za en tesen niz. V finalu IW-ja še Raonič.

19.03.2016
INDIAN WELLS, ZDA - Veliki finale letošnjega prvega Mastersa pripada najboljšemu tenisaču sveta Novaku Đokoviču in Kanadčanu Milosu Raonicu.

Največje zanimanje večera je seveda požel drugi polfinale Indian Wellsa, ko sta se med seboj pomerila Novak Đokovič in Rafa Nadal, večna tekmeca. Spisala sta 48 poglavje medsebojnih tekem, 1. igralec sveta Đokovič pa je povečal prednost na 25:23. Ja, Španec je bil tokrat nekoliko bližje tekmecu kot v prejšnjih tekmah, saj je v uvodnem nizu pariral vse do konca podaljšane igre, stik pa nekako držal do 4. igre v 2. nizu. Nato je trenutni vladar tenisa stopil na plin in se s 7-6(5), 6-2 prebil v finale, kjer ga čaka Milos Raonic.

Đokovič je štirikrat osvojil Indian Wells, t.i. peti Grand Slam, Nadal trikrat. Srb je prvič zmagal na turnirju v kalifornijski puščavi leta 2009, ko je bil boljši od Mardya Fisha, leta 2011 je premagal Nadala, zadnji dve leti pa Rogerja Federerja, s katerim je odigral tri tekme manj kot z današnjim tekmecem.

Uvodni niz je bil zelo izenačen. Rafa je malo spomnil na najboljše čase, vseeno pa ni zmogel prekiniti niz petih porazov z Beograjčanom. Najprej je zapravil brejk prednosti, imel je žogo za niz pri servisu tekmeca, a Nole je zdržal, plačilo pa dobil v tajbrejku. 4. nosilec se je dobro držal do 2-2 v drugem delu, po brejku Đokoviča (4-2), pa se ta ni več oziral nazaj.

Kanadčan Milos Raonic, črnogorskega porekla, bo tretjič igral v finalu turnirjev serije ATP1000.

Kdo bo lastnik letošnjega pokala Indian Wellsa bo odločil dvoboj z Milosem Raonicem. Prvi kanadski tenisač je zlomil Belgijca Davida Goffina s po enim brejkom v 1. in 3. nizu (6-3, 3-6, 6-3). Slednji je za osvojen 2. niz moral dvakrat vzeti servisno igro, no, tretji del je šel hitro na stran Raonica, ki bo igral v tretjem finalu turnirjev serije Masters. Do sedaj še ni imel uspeha, enkrat ga je na zadnji stopnici ustavil Nadal, drugič Đokovič, na katerega je naletel tokrat v Kaliforniji.