Nadal dominanten kot nekoč: rekordna zmaga in fantastični 'tweener'

25.05.2016
PARIZ, FRANCIJA - ''Kralj peska'' je v prvem krogu OP Francije zablestel kot v svojih najboljših časih. Gledalcem na igrišču Suzanne-Lengen je postregel tudi s fantastičnim udarcem med nogami.

Nekdanji prvi igralec sveta Rafa Nadal svojega pohoda na 10. zmago na Roland Garrosu resda ni začel na njemu tako ljubem Philippe Chatrierju, a njegova predstava zato ni bila nič manj uničujoča. Španski tenisač je brez pretiranih težav krotil brutalen začetni udarec nerazpoloženega Sama Grotha, ki v izmenjavah po pričakovanjih ni imel nobenih možnosti proti najboljšemu igralcu na pesku vseh časov.

Nadal svojemu nasprotniku ni ponudil niti ene same brejk priložnosti in se po uri in 22 minutah veselil uvrstitve v drugi krog z izidom 6:1, 6:1, 6:1. Španec je dosegel 25 winnerjev in storil le tri neizsiljene napake. Dobil je 40 od 45 točk na svoj začetni udarec in zadel 84 odstotkov prvih servisov. Avstralski bombarder se je posledično najedel trojnega ''grisina'' (ang. ''breadstick).

Nadal je najuspešnejši tenisač v zgodovini OP Francije, tako po številu lovorik kot zmag. Njegova statistika zmag in porazov znaša neverjetnih 71-2, pred obračunom z Grothom pa nasprotnika še nikoli ni premagal v manj kot uri in pol. Njegov prejšnji rekord iz leta 2014 je znašal uro in 33 minut, kolikor je potreboval za zmago nad Dušanom Lajovićem.

Čeprav mu vreme ni bilo pisano na kožo, v Parizu namreč prevladujeta sivina in nevarnost dežja, pa je bil Nadal odlično razpoložen, kar je dokazal z nekaj izjemnimi udarci, s katerimi je nasprotnika spravljal v obup. S 'tweenerjem' v šesti igri zadnjega niza je na noge dvignil tudi zaspano pariško publiko.

''Lepo je igrati tukaj v Franciji in na Roland Garrosu. Vedno čutim podporo občinstva. To je najpomembnejši turnir v moji karieri in podpora ljudi je res nekaj posebnega. Za to se jim zahvaljujem,'' je dejal 29-letnik, ki bo še pred koncem drugega Grand Slama sezone dopolnil 30 let.

V drugem krogu se bo devetkratni zmagovalec pomeril s Facundom Bagnisom.

pripravil: Ž. J.