Nadal in Dimitrov v četrtfinalu Pekinga

06.10.2016
PEKING, KITAJSKA - Na teniškem ATP turnirju serije 500 je danes dež odplaknil nekaj tekem, v četrtfinale pa sta se prebila Rafael Nadal in Grigor Dimitrov.

Španski teniški velemojster, 14-kratni zmagovalec Grand Slamov Rafael Nadal, je v 2. krogu turnirja v Pekingu s 6-1, 7-6(6) ugnal Adriana Mannarina.

30-letni Majorčan je začel suvereno in dobil prvih devet iger od enajstih, nato pa je Francoz udaril nazaj in v 2. nizu izsilil tajbrejk. Nadal se je moral močno potruditi, zaključil je po drugi uspešno zadeti točki za zmago.

''Mislim, da sem odigral fantastičen uvodni niz. Nivo tenisa je bil visok, dobro sem serviral, prav tako sem imel super občutek na udarcu. V nadaljevanju mi je nekoliko padel ritem, tekmec pa je igral vse bolje'', je povedal Rafa ter dodal, da je zanj zelo pomembno, da je dobil odločilne trenutke v podaljšani igri. Le ti mu povečujejo samozavest. V četrtfinalu se bo srečal z Bolgarom Grigorjem Dimitrovom, ki ni bil daleč od poraza v dvoboju z Lucasom Pouillom, le dve točki. Na koncu je bilo 6-7(3), 7-6(0), 6-4.

''V 2. nizu bi izpostavil trenutek, ko je nasprotnik serviral za zmago. Mislim, da sem takrat odigral dober tenis'', je povedal bolgarski tenisač, ki lovi tretji letošnji finale na ATP turneji.

Ostala dva dvoboja osmine finala sta bila zaradi dežja odpovedana.