Murray začel s porazom, Nadal trden kot skala

30.12.2016
ABU DABI, ZAE - Rafael Nadal in debitant David Goffin sta finalista ekshibicijskega turnirja v Abu Dabiju. V obračunu za peto mesto je Jo-Wilfried Tsonga premagal Tomaša Berdycha.

Najboljši tenisač preteklih dvanajstih mesecev Andy Murray je na pripravljalnem turnirju v dveh nizih izgubil proti Davidu Goffinu. Za Britanca, ki je v celotni lanski sezoni izgubil le devet dvobojev, je bil to prvi poraz proti belgijskjemu debitantu, ki pa ne bo štel v uradno statistiko medsebojnih obračunov.

Murray je kot dvakratni zmagovalec turnirja veljal za favorita, a je v izredno kvalitetnem dvoboju prevladal 11. igralec sveta, ki se bo v soboto potegoval za glavno nagrado v višini četrt milijona dolarjev. Goffin je prvi niz dobil v podaljšani igri, v drugem sicer zaostajal z 2:4, nato pa s štimi zaporednimi igrami prišel do zmage.

V drugem polfinalu je Rafael Nadal začel podobno kot proti Tomašu Berdychu in nasprotniku, tretjemu igralc sveta Milosu Raonicu, hitro pobegnil na 5:0. Kanadčan se je izognil kravati in v šesti igri drugega niza prišel do brejka, kar je zadostovalo za poravnanje izida. V odločilnem nizu je boljšo igro prikazal Španec, ki mu je za odločilni brejk na pomoč priskočila še mreža. Tenisača sta se v Abu Dabiju pomerila že v lanskem finalu, tudi takrat pa se je zmage veselil nekdanji prvi igralec sveta.