Nadal z izjemnim inside-out forehandom ubranil zaključno žogico

06.11.2015
PARIZ, FRANCIJA - Rafael Nadal je v tretjem krogu zadnjega Mastersa sezone premagal Kevina Andersona, čeprav je moral v podaljšani igri drugega niza ubraniti zaključno žogo.

Španski tenisač se je tako kot že ničkolikokrat v svoji karieri izvlekel iz brezizhodnega položaja in si na račun Južnoafričana priigral uvrstitev v četrtfinale zadnjega letošnjega turnirja serije 1000 v Parizu.

Anderson je v prvem nizu pobegnil z brejkom prednosti, ki ga je zdržal vse do konca (6:4), v drugem pa sta se tenisača znašla v podaljšani igri, v kateri je imel Južnoafričan pri izidu 6:5 na voljo zaključno žogico.

Sledila je izmenjava na Nadalov začetni udarec, v kateri je Anderson prevzel pobudo, točko pa je odločil Špančev brezkompromisni inside-out forehand udarec, s katerim je rezultat poravnanal, nato pa v naslednjih dveh točkah odločil drugi niz in, kot se je izkazalo, tudi dvoboj, saj je v tretjem nizu dvakrat odvzel servis nasprotniku in slavil s končnimi 4:6, 7:6(6), 6:2.

V letošnjih nastopih nekdanjega prvega igralca sveta na indoor turnirjih je na preizkušnji predvsem njegova psihološka pripravljenost, ki v preteklih mesecih še zdaleč ni bila na tako visokem nivoju, kot smo bili vajeni v preteklih letih.

Španec se, kar zadeva mentalno pripravo, vrača v stare tirnice. Pred prihodom v Pariz je zaigral v Baslu, kjer je odigral pet obračunov, od tega je kar štirikrat potreboval tretji niz. Trikrat je bil uspešen, v finalu pa mu je zmanjkalo moči proti Rogerju Federerju.

Nadal je na zadnjih sedmih dvobojih kar petkrat igral po tri nize in bil 80-odstotno uspešen (4-1), kar potrjuje, da je 29-letnik pred olimpijsko sezono znova na pravi poti.

Manj uspeha kot Nadal pa je imel v prvem krogu zmagovalec Basla, ki je po ogorčenem boju moral priznati premoč Johnu Isnerju.

Watch Rafa Nadal come up absolutely huge, inside-out, on match point!Enjoy official live streaming from Paris this weekend: tnn.is/Live