Najdaljši dvoboj zaključnega turnirja v roke 1. igralcu sveta Murrayu

16.11.2016
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Nova številka 1 svetovnega tenisa Andy Murray je naletel na močan odpor Japonca Keja Nišikorija v 2. krogu skupine McEnroe na zaključnem turnirju, a Britanec se je v najdaljšem dvoboju zaključnih turnirjev izvlekel.

Kar 3 ure in 23 minut je trajal obračun med Andyem Murrayem in Kejem Nišikorijem na zaključnem Mastersu v Londonu. Gre za najdaljši obračun na tri nize na zaključnih turnirjh osmerice, kot zmagovalec pa je izšel 1. tenisač sveta.

Nišikori je nudil neverjeten odpor Britancu ter povedel v nizih po tajbrejku, ki se je končal po 20 točkah (11/9). Škot je uspel obrnit tekmo, toda ni bilo lahko. Izgubil je prednost brejka, ponovno pa strl servis Azijca ob koncu niza. Oba sta kar veliko grešila. V odločilnem nizu je Murray ušel na 5-1, pa ni bilo dovolj za miren konec. Prav vse igre v zadnjem delu so bile tekmovalno nabite, Nišikori je iztisnil vse moči, vendar je bilo na koncu premalo. Murray je slavil s 6-7(9), 6-4, 6-4 in nadaljuje zmagoviti niz. Sedaj je pri številki 21, toliko tekem že ni premagan. Današnja zmaga mu tudi ohranja točkovno prednost pred Đokovičem, ki se je v polfinale uvrstil že včeraj z zmago nad Milošem Raoničem s 7-6(6), 7-6(5).

''Na koncu mi je vendarle uspelo. To so te vrste dvobojev, v katerih moraš na igrišču pustiti popolnoma vse. Trenutno sem v redu, a posledice takšnega dvoboja po navadi občutiš šele dan pozneje. Upam, da bom svojo sezono podaljšal še za tri dni, in storil bom vse, da jih prebrodim'' je povedal Britanec.

''Nikoli ni dober občutek po porazu. Vem, da sem bil blizu... pravzaprav se zelo razočaran. Andy bo vsekakor prišel iz skupine, sam pa se bom potrudil, da bo to uspelo tudi meni'', pa je povedal Nišikori.

Novak Đokovič je prvi polfinalist zaključnega turnirja osmerice v Londonu

Novak Đokovič si je v O2 Areni že izboril polfinale Branilec naslova čaa na spodrsljaj Murray, da b lahko konec sezone pričakal kot številka 1, ob tem pa bo moral sam biti 100%. Kanadčana je premagal tudi v osmem medsebojnem dvoboju in bo v četrtek igral z Gaeom Monfilsom. Zanj bo to pomembna tekma, čeprav je že med štirimi najboljšimi.

''Mentalna moč je bila tokrat na moji strani. Pomagalo mi je, da sem bil najboljši v najbolj pomembnih trenutkih, ko sem moral zadeti. Natekel sem se kot že dolgo ne'', je povedal Nole ter dodal, da je odločilo le nekaj točk, te bi lahko odšle tudi na drugo stran.