Finalistki OP Avstralije sta ubranili sedem zaključnih žogic

26.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Obe finalistki letošnjega OP Avstralije sta v finalih največjih turnirjev že doživeli razočaranje, v soboto se bo ena od njiju veselila uspeha kariere.

V finalu OP Avstralije se bosta pomerili prva igralka sveta Simona Halep in njena najbližja zasledovalka na lestvici Caroline Wozniacki. Obe teniški igralki se bosta v soboto potegovali za prvo lovoriko na Grand Slamih, zmagovalka obračuna pa bo v ponedeljek številka ena ženskega tenisa.

Pot do finala je bila za obe dekleti vse prej kot lahka. Prva nosilka Halepova je v uvodnem krogu utrpela neprijeten zvin gležnja, nato pa v tretjem krogu preživela skoraj štiriurni maratonski obračun z Lauren Davis, v katerem je ubranila tri zaključne žogice in napredovala s 15:13 v odločilnem nizu.

V polfinalu se je pomerila z nekdanjo zmagovalko OP Avstralije Angelique Kerber (2016) in tudi v tem obračunu ubranila dve zaključni žogici ter slavila z 9:7 v tretjem. Skupno je bila Romunka kar petkrat samo eno točko oddaljena od izpada, zdaj jo od največje lovorike v karieri loči samo še ena zmaga.

Halepova se bo potegovala za 17. turnirsko zmago (16-12), prvo na Grand Slamih (0-2), 10. na trdi podlagi (9-5) in prvo na OP Avstralije (0-0). Letos je že zaigrala v finalu (1-0), in sicer je osvojila turnir v Šenznu, kjer je premagala Katerino Siniakovo.

Romunka je v prvem krogu premagala Destanee Aiavo (7:6(5), 6:1), v drugem Eugenie Bouchard (6:2, 6:2), v tretjem Lauren Davis (4:6, 6:4, 15:13), v četrtem Naomi Osako (6:3, 6:2), v četrtfinalu Karolino Pliškovo (6:3, 6:2), v polfinalu pa še Angelique Kerber (6:3, 4:6, 9:7).

Trnovo pot je prehodila tudi Caroline Wozniacki, ki se je na dvoboju drugega kroga z Jano Fett vrnila po zaostanku z 1:5,15:40, ubranila dve zaključni žogici in s šestimi zaporednimi igrami uprizorila veliki preobrat. Na ostalih obračunih ni imela toliko težav, v tri nize jo je raztegnila samo še Carla Suarez Navarro.

Wozniackijeva bo napadala 28. lovoriko v karieri (27-24), prvo na Grand Slamih (0-2), 23. na trdi podlagi (22-17) in prvo na OP Avstralije (0-0). Tudi ona je letos že igrala v finalu (0-1), v Aucklandu jo je premagala Julia Görges.

Danka je bila v prvem krogu boljša od Mihaele Buzărnescu (6:2, 6:3), v drugem od Jane Fett (3:6, 6:2, 7:5), v tretjem od Kiki Bertens (6:4, 6:3), v četrtem od Magdaléne Rybárikove (6:3, 6:0), v četrtfinalu od Carle Suarez Navarro (6:0, 6:7(3), 6:2) in v polfinalu od Elise Mertens (6:3, 7:6(2)).

V medsebojnih dvobojih je uspešnejša Wozniackijeva, ki vodi s 4-2. V lanski sezoni sta se pomerili dvakrat, vselej je slavila druga igralka sveta. Halepova se je zadnje zmage veselila leta 2015. Na trdi podlagi sta odigrali štiri dvoboje, izid je poravnan na 2-2.

Obe sta že doživeli razočaranje v finalih Grand Slamov. Halepova je dvakrat izgubila na OP Francije (2014, 2017), Wozniackijeva pa dvakrat na OP ZDA (2009, 2014).