Nastja Kolar in Tom Kočevar Dešman napredovala v 2. krog!

29.04.2015
Od štirih naših predstavnikov na teniških turnirjih serije ITF, sta v 2. krog napredovala Nastja Kolar in Tom Kočevar-Dešman. Dalila Jakupovič in Petra Rampre sta izpadli!

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - 20-letna Nastja Kolar (221. na WTA) že drugi teden zapored nastopa na 25.000$ vrednem ITF turnirju v Italiji (rdeči pesek). Tokrat ima status 5. nosilke in to je tudi upravičila z zmago v 1. krogu. Premagala je 24-letno Romunko Alexandro Cadantu (320,), ki je bila še lani 59. igralka sveta s 6:4, 7:5 v nizih. Igralki sta bili izredno slabi pri serviranju, saj je bilo doseženih kar 14 brejkov (8:6)!

Nastja se bo v 2. krogu pomerila še z eno Romunko, 26-letno Mihaelo Buzarnescu (533.). ki je v dosedanji karieri osvojila že 13 ITF turnirjev!

V igri dvojic je Slovenka prišla najmanj do polfinala!

Nastja KOLAR (SLO) [5] 6-4 7-5 Alexandra CADANTU (ROU)

Četrtfinale (dvojice):

Nastja KOLAR (SLO) / Despina PAPAMICHAIL (GRE) [2] 6-4 6-2 Maria MARFUTINA (RUS) / Valeriya STRAKHOVA (UKR)

HERAKLION, GRČIJA - 24-letni Tom Kočevar Dešman (503.) je kot 5. nosilec "odpihnil" svojega nasprotnika v 1. krogu 10.000$ vrednega Futuresa v Grčiji (trda podlaga). 23-letni Čeh Ladislav Zeleny (1456.) je osvojil le častno igro, na koncu je bilo 6.0, 6:1 v nizih!

V 2. krogu ga čaka 25-letni domačin Charalampos Kapogiannis (1294.), ki ne bi smel biti pretežka ovira za Slovenca. V igri dvojic se je Tom že uvrstil v četrtfinale!

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [5] 6-0 6-1 Ladislav ZELENY (CZE)

1. krog (dvojice):

Erik CREPALDI (ITA) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [2] 6-1 6-3 Mikael RIONDY (FRA) / Quentin ROBERT (REU)

WIESBADEN, NEMČIJA - 24-letna Dalila Jakupovič (298.) je imela v 1. krogu 25.000$ vrednega  ITF turnirja v Nemčiji (rdeči pesek) za nasprotnico 4. nosilko, 22-letno Švicarko Viktorijo Golubič (241.), ki je 4. nosilka turnirja. Po izenačeni borbi, je na koncu v 3. nizu klonila Slovenka. Švicarka je zmagala s 7:5, 5:7, 6:3 v nizih!

Viktorija GOLUBIC (SUI) [4] 7-5 5-7 6-3 Dalila JAKUPOVIC (SLO)

CHARLOTTESVILLE, ZDA - 35-letna slovenska veteranka Petra Rampre (338.) se vse težje kosa s pol mlajšimi tekmovalkami. Na 25.000$ vrednem ITF turnirju v ZDA (pesek) je bila 3. nosilka kvalifikacij z nastopi je končala v 2. krogu. Boljša je bila 17-letna Nicole Frenkel (652.) z 1:6, 6:3, 6:3 v nizih!