Nastja Kolar v finalu teniškega evropskega prvenstva U-18!

23.07.2011
KLOSTERS, ŠVICA - 17-letna Nastja Kolar se je uvrstila v veliki finale teniškega evropskega prvenstva do 18 let.

V švicarskem mestu Klosters poteka evropsko prvenstvo deklet in fantov do 18 let, v boju za finale pa smo imeli v obeh posamičnih konkurencah po enega. Medtem, ko je odlični Nastji Kolar uspel preboj v finale, je Nik Razboršek obstal stopničko pred tem.

17-letna Celjanka je s 4-6, 6-2 in 7-5 v polfinalu izločila Slovakinjo Anno Karolino Schmiedlovo, ki se na mladinski teniški lestvici nahaja na 26. mestu. V jutrišnjem finalu se lahko okiti z naslovom evropske prvakinje, a bo morala šestopostavljena Nastja v odločilnem dvoboju premagati 8. nosilko Sofijo Kovalets iz Ukrajine.

Nik Razboršek je igral v polfinalu posameznikov in finalu dvojic

Finale pa je ušlo Niku Razboršku, ki je v polfinalu izgubil proti Bolgaru Dimitarju Kuzmanovu s 6-2, 6-2, malo kasneje pa je Nik igral tudi finale dvojic z Matejom Leljakom, a je tudi tu danes žal ostal praznih rok. Od Nika in Mateja sta bila boljša Španca Robert Carballes-Beana in Ricardo Ojeda-Lari, ki sta lovoriko v dvojicah osvojila s končnim rezultatom finala 6-4, 6-1.