Nastja Kolar v finalu Ystada!

20.06.2014
Slovenska teniška igralka Nastja Kolar je vse bližje novemu naslovu na turnirjih serije ITF!

YSTAD, ŠVEDSKA - 19-letna Nastja Kolar (234. na WTA) se je dobro znašla na švedskem rdečem pesku. Kot 3. nosilka se je na 25.000$ vrednem ITF turnirju v Ystadu uvrstila v finale. V polfinalu je bila v 2 nizih boljša od 21-letne Švicarke Xenie Knoll (321.) s 6:2, 6:4. Zaenkrat še ni oddala niza!

Nastja je od 10 prložnosti 5 x odvzela servis nasprotnici, ki je od 3 izkoristila 2. Slovenka je skozi ves dvoboj narekovala ritem in se na koncu Švicarki oddolžila za poraz v Carigradu lani. Nastja se bo proti Xeniji borila tudi v finalu iger dvojic, ki bo na sporedu po končanem 2. polfinalu med posameznicami. Zmagovalka dvoboja med 7. nosilko, 22-letno Poljakinjo Sandro Zanijewsko (293.) in 17-letno Latvijko Jeleno Ostapenko (481.) se bo jutri v finalu pomerila z Nastjo Kolar!

Slovenka bo lovila svoj 5. naslov v igri dvojic in 4. med posameznicami, srečno Nastja!!!!

Nastja KOLAR (SLO) [3] 6-2 6-4  Xenia KNOLL (SUI) [7]

Polfinale (dvojice):

Nastja KOLAR (SLO) / Yvonne NEUWIRTH (AUT) 6-3 6-3 Marie BENOIT (BEL) / Michaela BOEV (BEL)

Zadnja novica!!!

Slovenka in Avstrijka sta bili v zelo izenačenem finalu boljši od Kazahstanke in Švicarke. Slavili sta po šampijonski podaljšani igri 3. niza ter dvignili zmagovalni pokal. Nastja je prišla do 5. naslova v igri dvojic na turnirjih serije ITF. ČESTITKE!!!

Nastja KOLAR (SLO) / Yvonne NEUWIRTH (AUT) 7-6(3) 3-6 [10-6] Anna DANILINA (KAZ) / Xenia KNOLL (SUI) [2]