Nastja Kolar vse boljša...prebila se je v polfinale ITF-ja v Jacksonu!

05.04.2014
JACKSON, ZDA - Slovenska teniška najstnica Nastja Kolar se je uvrstila med štiri najboljše na peščenem ITF turnirju čez lužo, to pa ni uspelo Maši Zec-Peškirič.

Odlično igra 19-letna Nastja Kolar na prvem turnirju mini ameriške turneje. V Jacksonu se je že uvrstila v polfinale ter naskakuje četrto ITF lovoriko v karieri, drugo na 25,000 USD vrednih turnirjih po Mariboru 2011 in drugo v letošnji sezoni.

Nastja, 239. igralka sveta, je v četrtfinalu s 7-5, 7-5 izločila 6. nosilko Polino Vinogradovo, ki je 203. na WTA lestvici. Nastja je spet dobila dramatičen obračun, a tokrat po dveh nizih v katerih se je več kot polovica iger končala po izenačenju, leto starejši nasprotnici pa je v 2. nizu ubranila tudi dve 'set' žogici. Kolarjeva ima sedaj z rusko tenisačico dve zmagi iz dveh medsebojnih dvobojev, v polfinalu pa jo čaka dvoboj s komaj 17-letno Ukrajinko Anhelino Kalinino (325. na WTA). Celjanka je Kalinino enkrat že ugnala, lani na ITF turnirju v Tuniziji po treh nizih, je pa Ukrajinka ta teden v Rivers Hill Clubu še brez oddanega niza. Upajmo, da ji Nastja prepreči nadaljnjo suverenost ter se prebije v finale.

Polfinale pa je na peščenem turnirju v Tennesseeju ušlo 27-letni Maši Zec-Peškirič (259. na WTA). Jeseničanka je dobro začela obračun proti 304. igralki sveta Ulrikke Eikeri iz Norveške, ko je dobila uvodni niz, nato pa je 21-letna Skandinavka izpustila le še dve igri in slavila s 3-6, 6-1, 6-1. S tem je Maši prekinila niz sedmih zaporednih zmag na ITF turnirjih in izenačila medsebojni izid na 1-1.

Nastja KOLAR (SLO) 7-5 7-5 Polina VINOGRADOVA (RUS) [6]
Ulrikke EIKERI (NOR) 3-6 6-1 6-1 Masa ZEC-PESKIRIC (SLO)