Nepopustljivi Grega Žemlja po tesnem boju v polfinale Nanjinga

22.04.2016
NANJING, KITAJSKA - Neuradno že najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja se je po več kot dveh urah boja prebil med štiri najboljše na Challengerju v Nanjingu!

Grega Žemlja (161. na ATP) je dobil tesen polfinale na 50,000 USD vrednem peščenem Challengerju na Kitajskem. Nepopustljivost in zbranost v ključnih trenutkih mu prinašata nov odličen rezultat in možnost osvojitve lovorike, prve po letu 2013 in Portorožu.

29-letni Kranjčan je v četrtfinalu potreboval 2 uri in 9 minut, da je izločil Američana Daniela Nguyena s 4-6, 7-5 in 7-6(4). Bravo Grega!

25-letni Nguyen je dobil uvodni niz, Grega pa je čakal in dočakal trenutek, da je v 2. nizu v ključnih trenutkih odvzel pomemben servis in popeljal tekmo v odločilni del. Drama se je pravzaprav šele začela. Oba sta držala vajeti začetnega udarca v svojih rokah in odločitev je padla v tajbrejku. Grega je takoj povedel 2-0, naredil sicer dve, tri nepotrebne napake, ki pa na koncu niso vplivale na končen rezultat. 220. igralec sveta Nguyen je poskušal s skrajšanimi žogicami, zelo pomembna pa je bila osma točka, v kateri je Žemlja dobil 'piko' iz praktično izgubljenega položaja, nato pa z naletom dobil še tri točke za polfinale. V zadnji je lepo napadel in z volejem strl neugodnega nasprotnika.

Žemlja je 8. nosilec Nanjinga, sedaj pa ga čakata morebitni dve težki tekmi za naslov. V polfinalu bo njegov nasprotnik Aleksandr Nedovjesov, 29-letni Kazahstanec, ki je na 209. mestu računačniške lestvice. Tudi on je imel v četrtfinalu težek dvoboj, letos pa je dobil tekmo z Žemljo na Challengerju v Franciji. Medsebojni rezultat je 1-1, oba pa sta nazadnje dvignila lovoriko na Challengerjih leta 2013.

Žemlja bo na novi lestvici ATP že okoli 150. mesta, saj je za polfinale kitajskega turnirja prejel 33 točk, v žep pa mu je kanilo najmanj 2,510 USD.