Neslavni rekorder: v 36. poskusu premagal igralca Top 10

20.02.2015
MARSEILLE, FRANCIJA - Simone Bolelli je z zmago proti šestemu igralcu sveta Milosu Raonicu prekinil najdaljši zaporedni niz porazov proti tenisačem najboljše deseterice.

V osmini finala turnirja serije 250 v Marseillu sta se pomerila prvi nosilec Milos Raonic in 53. igralec sveta Simone Bolelli. Presenetljivo se je zmage veselil italijanski tenisač, ki je s tem prekinil serijo 35. zaporednih porazov proti igralcem v Top 10.

Raonic, številka šest na lestvici ATP, je moral priznati premoč po slabih dveh urah igre, in sicer z rezultatom 4:6, 6:3, 6:7(3), s katerim je Bolelli zabeležil največjo zmago v svoji karieri.

Italijanovo razmerje zmag in porazov proti igralcem prvem deseterice zdaj znaša 1-35. Največ zaporednih porazov proti najboljšim tenisačem sveta sta pred njim zbrala Nicolas Almagro (26) in Andreas Seppi (26). Španec je svoj niz prekinil z zmago proti Johnu Isnerju leta 2012 na obračunu Davisovega pokala, Italijan pa proti Rogerju Federerju na letošnjem OP Avstralije.

Raonic je na uvodnem obračunu, v prvem krogu je bil namreč prost, izgubil prvič po lanskem oktobru, ko ga je v Moskvi ugnal Ricardas Berankis. ''Veliko je bilo izenačenih iger, vendar nisem uspel izkoristiti svojih priložnosti. Tekom dvoboja sem serviral bolje, a v najbolj pomembnih trenutkih se je odrezal bolje od mene,'' je priznal Kanadčan.

Bolelli se je Raonicu maščeval za nedavni poraz v drugem krogu Rotterdama, kjer je Kanadčan napredoval z rezultatom 6:3, 7:6(2).

pripravil: Ž. J.