Neustavljivi Đoković odčital lekcijo krvniku iz Pariza

11.10.2018
ŠANGHAJ, KITAJSKA - Novak Đoković se je v osmini finala mastersa v Šanghaju oddolžil svojemu krvniku z letošnjega Roland Garrosa.

Drugega nosilca v Šanghaju Novaka Đokovića je v četrtfinalu letošnjega peščenega grand slama presenetil relativno neznani Italijan Marco Cecchinato, ki ga je izločil v štiri nizih. Tenisača sta se po skoraj štirih mesecih spet srečala na daljnem vzhodu, tokrat na trdi podlagi mastersa v Šanghaju. Prepričljivo se je zmage s 6:4, 6:0 veselil nekdanji prvi igralec sveta, ki na Kitajskem napada že svojo četrto lovoriko.

"Zelo sem zadovoljen s svojim začetnim udarcem, pri katerem sem bil v prvih dveh dvobojih zelo natančen in učinkovit. To je zelo pomembno. Ves čas sem ga silil, da odigra še en dodaten udarec. Ko je bilo to potrebno, sem odigral agresivno. Drugi niz je bil popoln," je komentiral Srb, ki je od poraza proti Cecchinatu dobil kar 28 od 30 obračunov. V tem času je nanizal lovorike v Wimbledonu, Cincinnatiju in New Yorku, njegov niz neporaženosti pa šteje že 15 zaporednih zmag.

Đoković je samo še dve zmagi oddaljen od preboja na drugo mesto računalniške teniške lestvice. Za skok pred Rogerja Federeja bi mu zadostovala že uvrstitev v finale, ne glede na to, kakšen rezultat bo v Šanghaju dosegel Švicar.

pripravil: Ž. J.