Neznani Španec namučil Nadala, a rekord je vseeno padel

26.04.2018
BARCELONA, ŠPANIJA - "Kralj peska" je moral sploh prvič letos zavihati rokave.

Rafael Nadal na poti do zmage v Monte Carlu nobenemu nasprotniku ni prepustil več kot pet iger, kar tri več (8!) pa si je v drugem krogu turnirja serije 500 v Barceloni priigral njegov rojak Roberto Carballes Baena.

Nadal je za napredovanje v osmino finala z izidom 6:4, 6:4 potreboval uro in 55 minut, kar je 21 minut več, kot je trajal njegov najdaljši dvoboj v Monte Carlu (uro in 34 minut). Rafa je zabeležil 15. zaporedno zmago na peščeni podlagi, na kateri je zdaj dobil rekordnih 38 zaporednih nizov. Noben niz ni trajal več kot deset iger. Kot zadnji ga je na pesku premagal Dominic Thiem v četrtfinalu lanskega Mastersa v Rimu.

Nadal je v Barceloni dobil 54 od 57 obračunov in osvojil deset lovorik, osem brez izgubljenega niza. Prejšnji teden je v Monte Carlu postal prvi tenisač v zgodovini, ki je na enem turnirju zbral 11 zmag.

"To je bil eden najslabših obračunov, kar sem jih odigral v zadnjem času. Na začetku sem zaostajal z 0:2, občutki niso bili najboljši. V takšnih situacijah se moraš boriti. Na koncu šteje zmaga. Prvič sem igral proti Caballesu. V Barcelono sem prišel po zmagi v Monte Carlu, pogoji so drugačni in prvi krogi so vedno težji," se je "opravičeval" prvi igralec sveta.

Precej manj zadovoljen od Nadala je bil povabljenec na turnir Novak Đoković, ki je v Barceloni zaigral sploh prvič po letu 2006 in se tako kot pred 12 leti poslovil brez zmage (0-2). Tokrat ga je v treh nizih presenetil Slovak Martin Kližan s 6:2, 1:6, 6:3. Tenisača sta se pomerila petič, prvič na pesku, Kližan pa je v medsebojnih dvobojih znižal na 1-4.

"Zagotovo sem pričakoval več. Težko se je sprijazniti s takšnim porazom. Nisem igral dobro, morda le v drugem nizu. Poskušal bom nadaljevati, bomo videli, kam me bo to pripeljalo," je dejal srbski tenisač.

pripravil: Ž. J.