Nina Kelemen in Mark Svoljšak zmagovalca rekreativnega mastersa v Šentvidu!

08.10.2014
V ženski konkurenci rekreativnih tenisačic je končno prišlo do "obračuna" med Leo Sunarič in Nino Kelemen!

ŠENTVID, LJUBLJANA - Z mastersom so letošnja tekmovanja končali tudi rekreativni igralci tenisa, ki nastopajo pod okriljem DITS. Zaključni turnir posameznikov je bil konec tedna v Šentvidu, v konkurenci dvojic bodo sezono zaključili ta konec tedna na igriščih TK Svoboda.

V finalu turnirja A mastersa v Šentvidu sta se pomerila Domžalčan Mark Svoljšak in Radomljan Aleš Maček, po ogorčenem boju pa je s 4-6, 6-3 in 10-4 zmagal Mark Svoljšak.

Zmagovalka zadnjega odprtega prvenstva v letošnji sezoni, ki je bilo na Svobodi, Ljubljančanka Nina Kelemen je osvojila tudi masters v Šentvidu. V finalu je s 6-4 6-2 premagala Leo Sunarič iz Žalca. Če se je do finala “sprehodila” ( s 60 in 60 je premagala Alenko Avžner in Darjo Korelc), pa jo je v finalu čakala vodilna na lestvici slovenskega rekreativnega tenis toura Lea Sunarič iz Žalca, ki je že pred finalom še tretjič zapored osvojila naziv najboljše slovenske teniške rekreativke. Leo tretji naslov ni uspaval, v finalni dvoboj proti Nini je krenila zelo odločno in po seriji dvojnih napak svoje nasprotnice, ki so kazale na veliko tremo, je povedla s 3:1. Pri rezultatu 4:3 za Sunaričevo pa je hud tempo pustil velike posledice prav pri njej, Kelemenovi je uspel še en “break” in od tega trenutka dalje je šlo za vodilno igralko slotoura vse samo še navzdol. Predvsem v rezultatskem smislu, saj so bile igre še naprej zelo dolge in izenačene, a vse pomembne točke so šle na stran Nine Kelemen. Z doseženim na mastersu sta prav gotovo lahko zadovoljni tudi polfinalistki Damjana Damiš in Darja Korelc – Damiševa, ker bo leto zaključila na končnem drugem mestu, Korelčeva pa zato, ker se je po zgolj štirih odigranih turnirjih že prebila povsem na rob najboljše deseterice.

B turnir mastersa je osvojil Miha Ogrič iz Ljubljane, ki je v finalu s 6-3 6-2 premagal someščana Roberta Kukavico!

Mastersa v Šentvidu v kategoriji 45+ so se udeležili samo trije igralci in sicer vodilni na lestvici Branko Guna, Janez Svoljšak in Tomaž Krišelj. Masters je osvojil Janez Svoljšak.

Vse o slovenskem rekreativnem tenis touru najdete na spletni strani DITSA , kjer lahko najdete tudi kratek video povzetek dogajanja na mastersu v Šentvidu.