Novak Djokovič in Ana Ivanovič pokopala avstralske upe!

05.01.2011

PERTH, AVSTRALIJA - V avstralskem Perthu se ta teden odvija tekmovanje za tradicionalni Hopmanov pokal, na katerem nastopa 8 reprezentanc. Upanje, da bo Avstralija prekinila 12 letno sušo brez osvojenega turnirja, je splavalo po vodi v 2. krogu proti Srbiji. Novak Djokovič in Ana Ivanovič sta bila previsoka ovira!

Novak Djokovič je premagal Lleytona Hewitta s 6:2,6:4, še pred tem pa je Ana Ivanovič opravila z Alicio Molik 6:4,6:0. V igri mešanih dvojic je Avstralija potrebovala zmago, da bi še imela teoretične šanse za nastop v finalu, a je v napetem dvoboju izgubila 6:7(5),7:5,10:6.

"Igralci zelo spoštujemo Lleytona, ki se nikoli ne preda in se vedno znova vrača. Bil je št. 1, osvajal grand slam turnirje, Davisov pokal. Sedaj se vrača po poškodbi zapestja in hoče ponovno zmagovati in to je potrebno spoštovati," je dejal Novak Djokovič!

"Malo sem se prestrašila v 2. nizu, ko sem lovila žogico in močno obremenila koleno na levi nogi ter pri tem začutila pekočo bolečino. Kasneje sem se v igri dvojic počutila v redu, a bom vseeno odšla na zdravniški pregled," je povedala Ana Ivanovič!

V 2. dvoboju dneva je Belgija premagala Kazahstan s 3:0 in še ohranila upanje za nastop v finalu, kljub porazu z 1:2 proti Avstraliji v 1. krogu.

Justine Henin je bila boljša od Sesile Karatančeve 6:4,6:3, Ruben Bemelmans pa je premagal Andreja Golubeva 6:4,6:4. V parih je bilo 4:6,6:2,10:8!