Odbil rokovanje, še več, z zamahom nakazal, da ga noče videti

31.05.2017
Teniški igralec Laurent Lokoli po porazu ni hotel čestitati Martinu Kližanu, pravzaprav je kar zamahnil z roko in mu dal vedeti, da ga noče videti od blizu.

3 ure in 43 minut je na Roland Garrosu trajal dvoboj 1. kroga med domačinom Laurentom Lokolijem in Slovakom Martinom Kližanom. Slednji je uspel po petih nizih premagati Francoza s 7-6, 6-3, 4-6, 0-6 in 6-4.

Ko je bil dvoboj zaključen je sledil šok.

Francoz ni hotel čestitati nasprotniku za zmago, pravzaprav je z gestikulacijo roke izrazil, da ga noče niti videti. Lokoli je vendarle stisnil roko vsaj sodniku in zapustil teren.

Povod reakcije Francoza je bila predvsem veselje Slovaka ob dvojni napaki Lokolija v 5. nizu in brejka, s katerim si je priigral odločilno prednost za zmago.