Odličen povratek Kavčiča za polfinale Challengerja v Nevadi

24.10.2015
LAS VEGAS, ZDA - Po Gregi Žemlji, se je v polfinale ATP Challengerja v Las Vegasu uvrstil še Blaž Kavčič.

Bravo Blaž! Teniški ATP Challenger v Las Vegasu je v slovenskih barvah. Po Gregi Žemlji, se je nekj minut kasneje med štiri najboljše na 50,000 USD vrednem dogodku uvrstil tudi povratnik po poškodbi Blaž Kavčič.

28-letni Ljubljančan (156. na ATP) je v četrtfinalu s 3-6, 7-5 6-1 odpravil domačina Jareda Donaldsona, 6. nosilca in se zasluženo veselil polfinala!

Kavčič je bil že v 1. nizu enakopraven tekmec trenutno 142. igralcu sveta. Imel je 6 žogic za brejk, izkoristil je 1, Donaldson pa obe priigrani. Res je, da je Američan ossvojil več točk, a tu se je njegova zgodba praktično končala. Blaž je v 2. nizu povedel 3-0, vseeno pa je moral kožo reševati proti koncu, saj se je Donaldson vrnil z ribrejkom. Uspelo mu je še pred tajbrejkom, v 3. nizu pa o zmagovalcu ni bilo več dvoma. Kavčič je odigral vrhunsko, nasprotniku ni dovolil niti ene brejk priložnosti in po malo manj kot 2 urah odšel v polfinale.