Odličen začetek Jakupovičeve, a Kerberjeva se je zbrala še pravočasno

19.02.2019
DUBAJ, Z.A.E. - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je kot srečna poraženka nastope v Dubaju končala v 2. krogu.

28-letna Dalila Jakupovič, ki je včeraj dobila tudi obsežen članek na uradni strani WTA, je v 2. krogu močnega, skoraj 3 milijone USD vrednega WTA Premier turnirja v Dubaju igrala s favorizirano Angelique Kerber in ji nudila dostijen odpor.

Petopostavljena Kerberjeva, sicer 7. igralka sveta in nekdanja zmagopvalka grand slamov in tudi nekoč prva na svetu, je Jeseničanko premagala po 1 uri in 33 mnutah s 7-6(4), 6-3.

Odlično je začela Jakupovičeva, 85. na WTA lestvici, saj je z brejkom povedla 2-0, kar malo senzacionalno pa je s še enim odvzemom servisa imela v rokah 5-1. Ko je 31-letna Nemka videla, da je vrag vzel šalo, je le zaigrala rankingu primerno in ujela Slovenko. No, Dalila je servirala za niz kar dvakrat, pri 5-3 in 6-5, pa ji ni uspelo, imela je tud dve žogi za niz. Pričakovano je podaljšana igra pripadla Nemki (skupaj sta bili do 4/4), ki je v 2. nizu po 3-3 nanizala tri zaporedne igre in dva brejka za zmago, ki jo pelje v nadaljevanje turnirja v Dubaju.

''Res nisem vedela kaj naj pričakujem, saj se nisva še nikdar pomerili. Težko sem našla ritem, komaj sem našla rešitev za njeno igro. Vesela sem,. da sem obrnila 1. niz, a je bil tudi drugi tesen. Mislim, da je dalila igrala zelo dobro, sama pa sem se borila kot najbolj znam. Vseeno je s kom igraš v uvodnem krogu, te tekme so vedno neugodne'', je povedala Kerberjeva.

Jakupovičeva je turnir v Zdrućenih arabskih emiratih začela v kvalifikacijah, v glavni del pa prišla kot srečna poraženka. Izkoristila je priložnost in v 2. krogu premagala Dijasovo, Kerberjeva pa je bila vendarle premočna nasprotnica.