Odličen začetek travnate sezone Grege Žemlje!

06.06.2015
Nekoč najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja, je uspešno začel sezono na travnati podlagi!

STUTTGART, NEMČIJA - ATP250 turnir v Stuttgartu bo letos doživel premiero na travnati podlagi in bo tako prekinil dolgoletno tradicijo peščene podlage. 28-letni Grega Žemlja (307. na ATP) si je v zadnjih tednih vzel čas za izboljšanje telesne kondicije in pripravo na travnato podlago, ki je njegova najljubša. Odločil se je za nastop v kvalifikacijah Stuttgarta in dobil uvodni dvoboj. Izločil je 5. nosilca, 29-letnega Uzbekistanca Faruka Dustova (128.), ki je v preteklosti povzročal težave Blažu Kavčiču. Žemlja je slavil s 7:6(5), 7:5 v nizih. ČESTITKE!!!

V 1. nizu sta igralca dosegla vsak po 1 brejk in podaljšana igra je določila zmagovalca niza. Grega je bil spretnejši in uspešnejši ter je povedel z 1:0. 2. niz je Žemlja odigral tako kot se igra na travi. Izkoristil je edino brejk priložnost in ostal suveren na svoj servis. Po 1 uri in 37 minutah borbe se je veselil lepe zmage!

V 2. krogu ga čaka domači igralec, 27-letni Nemec Mischa Zverev (498.), ki ima zaščiten položaj na ATP lestvici. Za uvrstitev v glavni del so potrebne 3 zmage!

Slovencu je zmaga prinesla 460€ denarne nagrade!