Odlična Petra Rampre v finalu Bostona!

25.06.2011
Nekatere teniške igralke so kot vino! Starejše so, boljše so! Nekaj takega bi lahko veljalo tudi za našo veteranko Petro Rampre, ki v zadnjem mesecu igra v življenjski formi!

BOSTON, ZDA - 31-letna Petra Rampre (291.) se je uvrstila še v en finale turnirjev serije ITF. Tokrat ji je to uspelo na 50.000$ vrednem ITF turnirju v Bostonu, ki se igra na trdi podlagi! Bravo Petra!

Petra se je v polfinalu pomerila s 24-letno Kanadčanko Heidi El Tabakh (220.) in jo v 3 nizih premagala z 1:6, 6:2, 6:3 v nizih.

Ljubljančanka je imela veliko težav v prvem nizu, saj ji ni služil servis. Po dobljeni prvi igri je Kanadčanka nanizala 7 iger zapored, a Petra se ni predala. Začela se je bolje gibati in v nadaljevanju je preobrnila rezultat.

Petra Rampre: ''Today was quayt hard to play outside,I had not so good rhythm and my serve its been off since first round...I start by winning first game then I lost 7 games in a row :) no way,Iwas like whats happening....I keep at it ,moved well again and came back....now will have 20min massage and then try to find warm up for tomorrow ;)'' - Facebook

Kanadčanka je bila 3. nosilka turnirja, ki ga je ta teden motil tudi dež. No, danes sta Kanadčanka in Slovenka le odigrali dvoboj zunaj.  Petra je tako povedla s 3:1 v zmagah proti 7 let mlajši tekmici. Z uvrstitvijo v fnale je Petra prišla osvojila najmanj 50 WTA točk, če pa bo uspešna še v finalu bo dobila 70 točk!

Petra vzdržuje stike z Evropo preko računalnika

Petra Rampre bo jutri poskušala osvojiti svoj 7. naslov na turnirjih ITF kategorije, leta 2000 pa je že bila na 162. mestu WTA lestvice!  V finalu bo igrala z Ukrajinko Tatjano Lužansko (26 let), ki je 2. nosilka turnirja v Bostonu in trenutno 192. tenisačica sveta. Trenutno je njuno medsebojno razmerje zmag in porazov 1-1. Leta 2006 je v kvalifikacijah Washingtona zmagala Petra, letos v Pelhamu pa je slavila Ukrajinka. Če se bo tradicija nadaljevala, je sedaj na vrsti Petra :)