Odlični Bedene šokiral Zeballosa v Buenos Airesu!

19.02.2013
BUENOS AIRES, ARGENTINA - 23-letni Aljaž Bedene je priredil mini senzacijo na ATP turnirju v Buenos Airesu, saj je s tekmovanja vrgel domačega aduta, 5. nosilca Horacia Zeballosa!

Fantastično je slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (76. na ATP) začel peščeni del sezone. V 1. krogu skoraj pol milijona USD vrednega ATP turnirja v Buenos Airesu je z 2-1 (4-6, 7-6(4) in 6-3) v nizih izločil enega od tihih favoritov za naslov, domačina Horacia Zeballosa.

Naj poudarimo, 27-letni Zeballos je pred osmimi dnevi slavil na ATP turnirju v Čilu (Vina del Mar), v finalu pa je, verjeli ali ne, premagal kar kralja peska Rafaela Nadala. Prav vseeno, kajti Ljubljančan se danes niti najmanj ni ustrašil igralca, ki je praktično igral doma, saj stanuje v Buenos Airesu. Z izjemnim servisom in potrpežljivostjo ter odlično predstavo je šokiral tekmeca.

Prvič letos je Aljaž igral na pesku medtem, ko je imel Argenitnec za sabo že kar nekaj nastopov. Vse to pa danes ni pomenilo nič. Aljaž je bil boljši tekmec, nekoliko se je lovil le v uvodnem nizu, ki ga je izgubil v samem zaključku. Dobro se je držal vse do 4-5, potem pa na svoj servis izgubil pet točk zapored pri 40:0. S tem je Zeballos dobil uvodni del.

V drugem delu tekme sta oba trdno držala servisne igre v svojih rokah. Bedene je bil za odtenek bolj suveren. Zadnje štiri igre na začetnem udarcu so bile čiste kot solza, v določenem delu dvoboja pa je naš teniški as dobil kar 20 točk zapored pri svojem servisu, žal pa so bili returni prekratki, da bi še pred podaljšano igro izsilil 3. niz. Kakorkoli, tajbrejk je pripadel Aljažu, ki je počasi na kolena spravil tekmeca. Če v prvih dveh nizih ni prišel do brejk priložnosti, si je že v 2. igri odločilnega dela priigral tri vezane, izkoristil je drugo ter pobegnil favoriziranemu tekmecu, ki se na računalniški lestvici nahaja na kariernem 41. mestu. Prednost je skrbno hranil vse do konca dvoboja in lepe zmage, ki ga pelje med 16 najboljših na turnirju Copa Claro.

Aljaž Bedene je zadel 10 asov, v drugem nizu oddal tri, v tretjem pa le dve točki na svoj začetni udarec

20 točk in 8,100 USD ima najmanj v žepu Aljaž na turnirju v Buenos Airesu, kar pa je najbolj pomembno, vse do polfinala bo imel nižje rangirane nasprotnike kot je bil Horacio Zeballos, saj je povabljenec Schwartzman presenetil Thomaza Belluccija, ki bi lahko bil tekmec v četrtfinalu. V 2. krogu se bo Bedene udaril z zamgovalcem dvoboja med Martinom Alundom in kvalifikantom.