Odlično: Manca Pislak v drugem zaporednem finalu, lovorika dvojic pa je že v njenih rokah

02.07.2016
BANJA LUKA, BIH - 18-letna Manca Pislak stopnjuje rezultate. V zadnjem mesecu je bila v četrtfinalu, polfinalu in dvakrat v finalu, v Banja Luki pa ima možnost, da pride do prvega naslova v karieri.

Najstnica iz Ljubljane Manca Pislak (889. na WTA) stopa z velikimi koraki v zaključne boje članskih turnirjev serije ITF z nagradnim skladom 10,000 USD. Novo priložnost za prvenec si je z odlično igro priigrala na peščenem dogodku v Banja Luki, kjer pa lahko osvoji dvojno krono.

Varovanka trenerja Gregorja Soka je v finalu Banja Luke! V boju za zadnjo stopničko je s 5-7, 6-4, 6-2 ugnala še šestopostavljeno Bianko Bekefi (698. na WTA) iz Madžarske. Bravo Manca!

Pislakova se je v Banja Luki že okitila z naslovom v dvojicah, njenim prvim članskim naslovom po nekaj finalnih porazih. V finalu je s Slovakinjo Barbaro Kotelesovo, bili sta 2. nosilki, s 6-7(5), 6-4, 10-5 premagala prvopostavljeno dvojico Kuzmova/Stamatova. ČESTITKE!

Prav Slovakinja Viktoria Kuzmova pa bo njena prepreka do prvenca tudi v posamični konkurenci. 18-letna Bolgarka je 1. nosilka, na WTA lestvici pa je na 348. mestu. Kuzmova ima šest turnirskih zmag na 10k vrednih turnirjih, letos je osvojila enega. Pomerili se bosta prvič, Pislakova pa nima kaj izgubiti, saj je Bolgarka močno favorizirana.