OI! Federer se je reševal v 3. nizu, izpadla Bedych in Verdasco!

28.07.2012
Danes se je začel tako pričakovani olimpijski turnir v tenisu. Z izjemo poškodovanih so prisotni vsi najboljši teniški igralci na svetu!

LONDON, OI - Po predvidevanjih poznavalcev naj bi imel veliki Švicar Roger Federer v 1. krogu kar precej dela s Kolumbijcem Alejandrom Fallo in to se je tudi zgodilo. Falla je je pred 2 letoma v 1. krogu Wimbledona vodil proti Švicarju z 2:0 in serviral za zmago v 4. nizu, a se je maestro takrat izvlekel.

Roger Federer je tako nadaljeval zmagoviti niz na igriščih Wimbledona(olimpijski turnir se igra v Wimbledonu), kjer je pred slabim mesecem 7 x zapored zmagal in osvojil naslov. Kolimbijec je tudi danes dobro namučil Švicarja, a je na koncu izgubil s 3:6,7:5,3:6 v nizih.

Na začetku dvoboja je Falla zapravil 2 brejk priložnosti, Federer pa je pri vodstvu s 4:3 izkoristil svojo prvo in dobil 1. niz. Roger bi lahko končal delo že v 2. nizu, saj je pri 3:3 naredil brejk in imel 3 vezane zmagovite žogice na servis Falle pri vodstvu s 5:3. Ko so vsi pomislili, da bo Švicar dobil niz s 6:3 je sledil preobrat.

51. igralec sveta je izničil vse brejk priložnosti nasprotnika in v naslednji igri sam prišel do brejka. Pri izidu 5.5 je Švicar ponovno povedel z 0:40, a se je Alejandro spet izvlekel in povedel s 6:5. V 12 igri je z novim brejkom šokiral Švicarja in prisotne ter izenaćil na 1:1 v nizih.

Roger je 3. niz začel z brejkom in povedel z 2:0, a je Alejandru spet uspel preobrat in je povedel s 3:2. Pri rezultatu 3:3 je Roger le postavil stvari na svoje mesto in se uvrstil v 2. krog, kjer pa ga čaka še en zanj neugoden nasprotnik Francoz Julien Benneteau, ki je na letošnjem Wimbledonu zapravil vodstvo z 2:0 v nizih.

Steve Darcis s stisnjeno pestjo!

Steve Darcis 75. igralec sveta, je pred 10. dnevi izgubil v 1. krogu challengerja proti takrat 206. igralcu sveta Pavolu Červenku , a tokrat je v 1. krogu OI kreiral prvovrstno senzacijo in izločil 6. nosilca Čeha Tomasa Berdycha s 6:4,6:4 v nizih. To je za Čeha že drugi šok v slabem mesecu dni, saj je izgubil tudi v 1. krogu Wimbledona proti Latvijcu Ernestu Gulbisu.

Tudi Srb Janko Tipsarevič in Argentinec David Nalbandian sta se pomerila v 1. krogu Wimbledona in sedaj še na OI. Obakrat je slavil Srb, tokrat s 6:3,6:4 v nizih. Uzbekistanec Denis Istomin je izločil 16. nosilca Španca Fernanda Verdasca s 6:4,7:6(9) v nizih!