OP za rekreativce: Maček pometel tudi v Domžalah (FOTO); Sunaričeva izgubila po enem letu

18.03.2013
Čez vikend je bilo na sporedu odprrto prvenstvo za rekreativce, ki se je odvijalo v Domžalah in Litiji. V moški konkurenci še naprej prvo ime ostaja Aleš Maček, ki tudi tokrat ni dovolil presenečenja, v ženski konkurenci pa je 'padla' serijska zmagovalka Lea Sunarič.

Pokal za zmagovalca odprtega prvenstva Radomelj v konkurenci pravih rekreativcev, ki se je igralo v teniški dvorani v Domžalah, je šel znova v roke domačemu igralcu Alešu Mačku, ki je z vso konkurenco opravil tudi tokrat (zmagal je tudi na decembrskem tekmovanjuv Domžalah), skupno je to že njegova deseta zmaga na tekmovanjih slovenskega toura. Iz kroga v krog je stopnjeval svojo igro, nekaj resnih težav je imel le v drugem krogu proti Tadeju Petriču iz Borovnice, ko si je privoščil celo poraz v drugem nizu. V polfinalu je Maček s 6-0, 6-4 premagal Kranjčana Iva Bubnjiča, ki si je po porazu proti v finalu odprtega prvenstva Kranja lani novembra prav gotovo zelo želel “maščevanja”. Njegova pričakovanja niso bila brez osnove, saj je v četrfinalu z odlično igro izločil trejega nosilca Toneta Komarja iz Ljubljane. Maček je prvi niz odigral praktično brez napak in z odličnim serviranjem nasprotniku ni oddal niti ene igre. Drugi niz je bil bolj izenačen, Bubnjič je zaigral bolj agresivno, z veliko “odhodi” na mrežo, kjer je bil praviloma zelo uspešen, Maček je odločilni brejk naredil pri rezultatu 54 zanj. V drugem polfinalu, povratnik na tour-u Sebastijan Sajovic iz Visokega pri Kranju, ni uspel prebiti odlične “rahlo obrambno naravnane all round” igre drugega igralca Slovenije Mariborčana Jerneja Ajda, slednji je zmagal s 6-1, 6-2. V dvoboju za tretje mesto je Sajovic presenetljivo gladko s 6-3 in 6-2 premagal Bubnjiča in se po neprepričljivih igrah v zimski ligi v Kranju na tekmovanjih Tecnifibre slovenskega rekreativnega tenis toura prvič zavihtel tako visoko (najviše doslej je bil lani v Velenju, ko je proti Andreju Šalamunu iz Svete trojice izgubil dvoboj za tretje mesto).

Fotogalerijo s turnirja (nedelja) v Domžalah si poglejte na našem profilu Facebook!

Aleš Maček še naprej nima tekmeca

Veliki finale med starima znancema Mačkom in Ajdom, je v prvem nizu do rezultata 4-4 potekal izenačeno, Maček pa je po nekaj napakah svojega nasprotnika dobil igro pri rezultatu 5-4 zanj in s tem tudi prvi niz. Hud tempo in razočaranje ob “lahko oddanem” prvem nizu sta dotolkla Ajda, ki v nadaljevanju ni igral niti približno tako kvalitetno kot v prvem nizu in logična posledica je bil poraz s 6-4, 6-0. V tolažilnem turnirju, ki je bil izredno kvaliteten (v njem je zaigralo kar pet igralcev prve dvajseterice in eden prve deseterice), se je zelo izkazal Igor Perkovič iz Črnuč, ki je klonil šele v finalu proti šestemu igralcu Slovenije Mihi Ogriču iz Ljubljane, med drugim pa je v polfinalu s 4-2, 2-4 in 11/9 premagal Tadeja Petriča, člana elitne ljubljanske lige, potem ko je le-ta zapravil vodstvo z 9/7 v tretjem nizu.

V turnirju igralcev, ki so na jakostni lestivci slovenskega rekreativnega tenis toura uvrščeni slabše od 100. mesta, so “smetano” pobrali novinci na touru. Zmagovalec je postal Matjaž Stopar iz Kranja, ki je v dramatičnem finalu s 4-1, 1-4, 10/7 premagal Branka Miklavžina iz Polzele. Slednji je v morda v najkvalitetnejši partiji turnirja v četrtfinalu izločil sedmega nosilca Sašo Djukiča iz Litije, ki je sicer kazal najbolj udarno igro od vseh, a v odločilnih trenutkih preveč grešil. Nosilci se tokrat niso posebej izkazali, še najdlje je prišel Boštjan Kaplan iz Domžal, ki je v dvoboju za tretje mesto proti Egonu Mančuju iz Dobrunj izgubil s 4-0, 4-0. Tolažilno skupino “slabšega” turnirja je dobil Jan Despotovič iz Ljubljane, v finalu je premagal Dejana Vrtarja iz Starega trga pri Ložu. Igralci iz Starega trga so bili sicer med najštevilnejšimi in najborbenejšimi – vse, ki ste iz “njihovega” konca vabijo, da se jim pridružite v notranjski ligi, ki se bo začela čez dober mesec.

Aleš Maček še naprej nima konkurence med rekreativci v Sloveniji...

Anja Regent zmagovalka ženskih rekreativk po zmagi nad 'nepremagljivo' Leo Sunarič

Odprto prvenstvo v Litiji je prekinilo niz neporaženosti najuspešnejše in najtrofejnejše igralke slovenskega rekreativnega tenis toura Lee Sunarič iz Žalca. Da se to utegne zgoditi, je napovedovalo kar nekaj tekem, kjer so nasprotnice rezultatsko “prihajale” vse bliže. Bilo je tudi jasno, da je nevarnost prvega poraza večja predvsem v zimskem času, saj je priložnosti za trening v tem času bistveno manj. Priložnost prvič na kolena spraviti prvo damo slovenskega rekreativnega tenisa je v četrfinalu tekmovanja v Litiji zamudila Ljubljančanka Vera Pajenk, novinka na touru, ki je pri vodstvu 5-3 in 3-2 zapravila dve žogici za meč, in Sunaričeva je svojo priložnost znala izkoristiti ter na koncu zmagati s 3-5, 5-3, 10/5. Vera je prikazala odlično igro in do zmage jo je ločil samo en “zicer volej”, ki pa je šel na njeno smolo za nekaj centimetrov v out. V polfinale so se poleg Sunaričeve uvrstile še druga nosilka Karmen Kristan iz Vač pri Litiji, Ljubljančanka Anja Regent ter Alenka King iz Maribora. V ponovitvi finala zadnjega turnirja v Mariboru je Sunaričeva s 4-2, 5-3 premagala Kingovo, Regentova pa je v njunem prvem obračunu s 4-0, 5-4 premagal Kristanovo. Novinka na touru Anja Regent, ki je že pred tekmovanjem poleg Sunaričeve veljala za eno prvih favoritinj za končno zmago, je morala napeti vse sile, da je premagala Karmen Kristan, ki je odlično formo dokazala že z zanesljivo zmago nad Ljubljančanko Evo Klampfer, s katero je do tekmovanja v Litiji v edinem medsebojnem dvoboju lani izgubila. Dvoboj med Regentovo in Kristanovo je pokazal, da je tudi Regentova “ranljiva” in pred velikim in težko pričakovanim finalom so bile možnosti za zmago Regentove in Sunaričeve 50:50. Napetost pred dvobojem je bila pri vseh, ki smo spremljali dogajanje v Litiji izredna, saj bi se morda lahko “pisala zgodovina” – igralki nas nista izneverili, gledali smo kvaliteten in napet dvoboj, ki je bil odočen šele v tretjem nizu – 6-2, 5-7, 10/4 za Regentovo. Vsi prisotni smo vstali in se priklonili tako Anji, ki ji je kot prvi uspelo premagati Leo, kot tudi Lei za njeno serijo zmag v dosedanjem poteku slovenskega toura. Boja za 3. mesto med Kingovo in Kristanovo ni bilo, saj je bile posledice težke polfinalne tekme za Kingovo prevelike, zaradi poškodbe je morala dvoboj predati.

Veliko zanimanja je požel tudi tolažilni turnir, ki ga je dobila Eva Klampfer. Tunir je bil izredno kvaliteten, saj se še nikoli ni zgodilo, da bi v njem igrale 3., 4., 5. in 7. igralka z lestvice slovenskega toura. Davek težkih in dolgih tekem sta najbolj plačali Zori Ašič Kovač in Vera Pajenk, ki je po dolgem dvoboju s Sunaričevo igrala še en težak dvoboj, v treh nizih ga je dobila Zori, Eva Klampfer pa je proti zmagovalki tega dvoboja znala izkoristiti priložnost in “oditi do konca”. Še največ dela je imela v finalu proti vedno neugodni Damjani Damiš iz Laškega, ki ga je le težko dobila s 4-2 in 5-3. Eva je v zimskem času bila bolj ali manj na smučanju in košarki, iz tekme v tekmo pa je kazala boljšo formo. Kapetanka ženske rekreativne reprezentance Slovenije Olga Vrhovec je bila s formo reprezentantk zelo zadovoljna, kdo bo Slovenijo zastopal v prvi uradni tekmi proti Hrvaticam, pa bo sporočila po tekmovanju v Velenju, ki bo v začetku meseca aprila.

Jaka Drobnič dobil turnir bivših tekmovalcev

Na odprtem prvenstvu Litije je v konkurenci bivših tekmovalcev igralo šest igralcev, prvič pa je na kakšnem od tekmovanj Tecnifibre slovenskega rekreativnega tenis toura slavil Jaka Drobnič iz Cerknice. Tekmovanje je potekalo v dveh delih – prvi del je potekal po sistemu round robin (vsak z vsakim), kjer sta si napredovanje v polfinale na izpadanje iz skupine A zagotovila Jaka Drobnič in Samo Pinter iz Slovenskih Konjic, iz skupine B pa Robert Lazič iz Pragerskega in Anže Bajc iz Cerknice. Celjana Uroš Ključar in Mitja Frančeškin, ki sta v svojih skupinah zasedla zadnje mesto, sta se pomerila za 5. mesto, v zelo izenačeni tekmi, ki je bila odločena šele ob zaključku obeh nizov, pa je tokrat “železne živce” le uspelo obdržati Ključarju, ki je že kar znan po tem, da vsakega “zelo matra”, a težke tekme le redko dobi. V prvi polfinalni tekmi Drobnič ni imel težav proti “sokrajanu” Bajcu, bilo je 4-2, 4-0, v drugem polfinalu pa je novinec na toru Pinter presenetil drugega igralca Slovenije Laziča in ga premagal s 4-1, 5-4. Lazič, ki je sicer zmagovalec slovenskega rekreativnega tenis toura za leto 2012 v konkurenci bivših tekmovalcev, je bil pred kratih dalj časa na službenem potovanju v Španiji, kjer ni bilo prav nič možnosti za trening, in forma je takoj padla. V finalni tekmi je Drobnič še drugič suvereno opravil tudi s Pinterjem, Lazič pa le stežka z Bajcem. Naslednje tekmovanje bo od 6. do 7. aprila 2013 v Velenju, kjer bo Drobnič skušal podaljšati zmagoviti niz dvobojev, ostali pa ga bodo skušali prekiniti.

pripravil: Matjaž Pogačar