Padel tudi Bolelli! Bedene v polfinalu turškega Challengerja!

11.04.2014
MERSIN, TURČIJA - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene zelo uspešno lovi točke na ATP Challenger turnirju v Mersinu. Ljubljančan je v polfinalu ter v igri za naslov!

Aljaž Bedene hiti v samo končnico ATP Challengerja v turškem Mersinu, ki se igra na pesku za denarno pogačo 64,000 evrov. V četrtfinalu je po dveh nizih s 7-6(3), 6-2 zlomil nekdanjega TOP40 igralca sveta Simoneja Bolellija ter že vpisal nove točke, ki ga bodo pripeljale višje na računalniški lestvici v boju za neposredni nastop na Roland Garrosu. Bravo.

Že res, da se je 24-letni Ljubljančan v četrtfinalu meril s 367. na svetu, a Bolelli je bil pred leti že na 36. mestu, v zadnjem času pa zna presenetiti tudi veliko višje uvrščenega tenisača iz TOP100. Italijan, rojen v Bologni, je tudi danes grozil tretjepostavljenemu Bedenetu, a na koncu je uvidel, da do zmage le ne bo prišel. Bedene ohranja čisto statistiko, dve zmagi iz dveh medsebojnih dvobojev.

Prvi niz je postregel z ubranjenimi brejk priložnostmi na obeh straneh. Bedene jih je nevtraliziral kar 7, Bolelli pa 4, zato je odločala podaljšana igra. Slovenski tenisač, ki ima veliko težav z zapestjem, tudi tokrat ni zmogel v polje pospraviti več kot 43% prvih servisov, vse pa je nadoknadil v igri. Tajbrejk je začel bolje, povedel 4-1, ko je Italijan znižal na 3-4. No, končnica je pripadla Bedenetu s tremi zaporednimi točkami.

Od tu naprej je bil Aljaž boljši tekmec. Vse bolj je pritisnil na 28-letnega Italijana, po nekaj zapravljenih žogic za odvzem servisa pa je le uspel izkoristiti eno v 6. igri za vodstvo 4-2. Nasprotnik je bil na kolenih, saj je naš teniški as tekmo gladko pripeljal do konca s še enim brejkom brez izgubljene točke v 8. igri.

Dvoboj je trajal 1 uro in 40 minut, ki je bil tesne vse do sredine 2. niza, nato pa je Bedene statistko nagnil na svojo stran. Vpisal je 74 točk, 12 več od tekmeca, ki se lahko pohvali le, da je zadel več 1. servisov, ostalo pa je bilo v domeni Aljaža.

33 točk in 3,250 evrov (bruto) ima Aljaž že v žepu, a denarna nagrada in skoki na lestvici so najbolj opazni v končnicah turnirjev. In to možnost bo poskušal vnovčiti v tekmi s 1. nosilcem Perejem Ribo iz Španije (109. na ATP). 26-letni Španec je dobil njun edini medsebojni dvoboj leta 2012 na Challengerju v Rabatu. Priložnost za poravnavo računa je dobil v turšekem Mersinu!