Berlocq razred boljši od Blaža Role v finalu Paname

08.04.2018
PANAMA CITY, PANAMA - Tretji slovenski teniški igralec na ATP lestvici Blaž Rola je ostal praznih rok v finalu ATP challengerja v Panami.

Izkušeni, 35-letni Argentinec Carlos Berlocq je kot vihar pometel z Blažem Rolo (193. na ATP) v finalu ATP challengerja v Panami, ki se je igral na pesku za denarno pogačo 35,000 ameriških dolarjev.

131. igralec sveta iz Buenos Airesa je vsaj rezultatsko zlahka počistil s 27-letnim Ptujčanom, V 1 uri in 39 minutah je bilo 6-2, 6-0, a Blaž ni bil čisto nebogljen, nekaj priložnosti je vseeno imel, vendar so ostale neizkoriščene.

Vsaj 1. niz je bil vsaj malo zanimiv. Berlocq je izkoristil 4 priložnosti za brejk od 7, Rola nobene izmed štirih, število osvojenih točk pa je bilo +7 za Južnoameričana. V 2. nizu dileme ni bilo več, naš tenisač je na semafor vpisal skromnih 9 osvojenih točk, od tega je imel dve žogi za odvzem začetnega udarca. Sam je moral svojega vedno oddati, to je kar trikrat in Argentinec je zasluženo dvignil pokal zmagovalca.

Rola je drugi turnir zapored končal v finalu, kar je sijajen rezultat in močna motivacija za naslednji 2/3 sezone. S Carlosom Berlocqom je izgubil še tretji medsebojni dvoboj in proti njemu še ni uspel osvojiti niza. Ptujčan ostaja pri treh naslovoh iz turnirjev serije challenger, Berlocq jih ima na kontu že 18, enkrat pa mu je uspelo slaviti tudi na turnirju serije ATP.

Finale v Panami je Blažu prinesel 48 točk in 4,240 USD.