Pe(RF)ektni teniški maestro zmlel Berdycha

20.01.2017
MELBOURNE, AVSTRALIJA - 35-letni švicarski teniški maestro je v 3. krogu OP Avstralije zlahka nadigral 10. nosilca Tomaša Berdycha.

Teniški poet Roger Federer je v 3. krogu Odprtega prvenstva Avstralije dobesedno pometel s Čehom Tomašom Berdychom s 6-2, 6-4, 6-4. 17-kratni Grand Slam zmagovalec je igral kot v najboljših časih, vse je teklo kot dobro namazan stroj.

Federer se je letos vrnil na turnejo v pokalu Hopman, po dveh 'lažjih' tekmecih na prvem Grand Slamu sezone pa je bil zanj danes prvi večji test. Baselčan ga je opravil 'z levo roko', češkega tekmeca, ki je vrsto let v svetovnem vrhu, je nadigral v vseh pogledih. Resnično je lepo videti Švicarja v popolni izvedbi, kar na forumih potrjujejo tudi teniški navdušenci.

Federer je v samo 90 minutah vpisal šesto zaporedno in skupaj 17 zmago proti Čehu, ki ni imel niti ene brejk priložnosti.

''Presenetil sem še samega sebe. Že v prvih dveh krogih sem igral dobro, danes pa je vse delovalo kot mora. Odlično sem serviral, teren je bil hiter'', je povedal štirikratni zmagovalec Melbourna. V osmini finala se bo Švicar meril z Japoncem Kejem Nišikorijem, ki je eliminiral Lukaša Lacka s 6-4, 6-4, 6-4. Proti Azijcu bo imel Federer težko nalogo, saj gre za hitrega in srčnega tenisača.

Daniel Evans se je prvič v karieri prebil do 4. kroga na turnirjih za Grand Slam.

Prvič se je v drugi teden tekmovanja uvrstil Dan Evans. Britanec je izločil domačega igralca Bernarda Tomiča in to brez izgubjenega niza. Seveda je v 4. krogu tudi Andy Murray. Prvi favorit se je sprehodil preko Sama Querreya.

Australian Open
Datum: 16.01.2017 - 29.01.2017
Žreb: S-128 D-64
Nagradni sklad: 50,000,000 avstralskih dolarjev

3. krog(moški):

5-Kei Nishikori (Japan) beat Lukas Lacko (Slovakia) 6-4 6-4 6-4
Daniel Evans (Britain) beat 27-Bernard Tomic (Australia) 7-5 7-6(2) 7-6(3)
4-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat 29-Viktor Troicki (Serbia) 3-6 6-2 6-2 7-6(7)
1-Andy Murray (Britain) beat 31-Sam Querrey (U.S.) 6-4 6-2 6-4
12-Jo-Wilfried Tsonga (France) beat 23-Jack Sock (U.S.) 7-6(4) 7-5 6-7(8) 6-3
Mischa Zverev (Germany) beat Malek Jaziri (Tunisia) 6-1 4-6 6-3 6-0
Andreas Seppi (Italy) beat Steve Darcis (Belgium) 4-6 6-4 7-6(1) 7-6(2)
17-Roger Federer (Switzerland) beat 10-Tomas Berdych (Czech Republic) 6-2 6-4 6-4