Peta zaporedna zmaga Bedeneta na Challengerju v Italiji!

23.03.2011
CALTANISSETTA, ITALIJA - Aljaž Bedene je zaenkrat neustavljiv na italijanskem turnirju serije Challenger, kjer je že prišel do uspeha kariere.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (488. na ATP) se več kot odlično drži na turnirju serije Challenger na Siciliji. V mestu Caltinnasseta, kjer poteka turnir z nagradnim skladom v višini 30,000 evrov, se je iz kvalifikacij prebil že med osem najboljših oziroma v četrtfinale. Bravo Aljaž, ki še nikoli ni igral v četrtfinalu Challengerja.

Super serijo zmag, je 21-letni Ljubljančan nadaljeval tudi v 2. krogu peščenega turnirja, ko je po treh nizih s 7-6, 5-7 in 6-3 izločil Španca Pabla Carrena-Busta (272. na ATP) ter prišel do najmanj 18 točk (875 €), ki jih bo pripisal na ATP lestvico.

Aljaž se po poškodbi tako le vrača na mesta, kjer je bil pred tem in je bil tretji slovenski tenisač. 2 uri in 28 minut je trajal slovensko-španski obračun na jugu Italije, prvi niz pa je Aljaž dobil po podaljšani igri. Povsem zasluženo, saj je celoten prvi del srčanja odigral bolje, izkoristil pa je eno priložnost za brejk od petih (Španec 1/2). V tem delu igre je zadel tudi 9 asov od 14. V drugem delu je nasprotnik izkoristil nezbranost Aljaža v sami končnici, v tretjem pa je Bedene pohodil plin, dvakrat odvzel servis igro ter zlahka strl odpor Carrena-Busta, ki je dve leti mlajši od njega, na ATP lestvici pa se nahaja na 272. mestu.

Treba je dodati, da je Španec v letošnjem letu zelo dobro igral na Futures turnirjih, kjer je bil štirikrat v finalu in od tega dvakrat zmagal, tudi na Challengerjih pa ni od muh. No, Aljaž je dokazal, da je le še vprašanje časa, kdaj bo postal tretji Slovenec z naslovom na turnirjih serije Challenger po Žemlji in Kavčiču.

Aljaž Bedene je lani v Caltanissetti obstal v zadnjem krogu kvalifikacij, letos pa niza zmago za zmago

Preboj v polfinale in novo karierno uvrstitev bo iskal proti še enemu Špancu. To bo Adrian Menendez-MacEiras, ki je v uvodnem krogu presenetil 2. nosilca Denisa Gremelmayerja iz Nemčije, v drugem pa domačina Alberta Brizzija po tajbrejku tretjega niza. 25-letni Španec, 282. tenisač sveta in Bedene še nista odigrala medsebojnega dvoboja. Naj prvi pripade Aljažu.