Peti zaporedni poraz Blaža Kavčiča

02.06.2015
PROSTEJOV, ČEŠKA - Prvo slovensko teniško ime Blaž Kavčič ne more sestaviti zmage v zadnjem obdobju, velik del temu pa je pripisati poškodbi stegenske mišice.

28-letni Blaž Kavčič (79. na ATP) je bil 8. nosilec močnega ATP Challengerja v Prostejovu na Češkem, kljub ugodnemu nasprotniku pa je izgubil v uvodnem obračunu.

Ljubljančana je po 2 urah in 13 minutah premagal kvalifikant Vladimir Ignatik. Rezultat je bil 6-7(4), 6-2, 6-2.

Že uvodni niz je nakazal, da Blaža čaka težko delo, saj ga je dobil s težavo po tajbrejku. V 11. igri mu je uspel brejk za serviranje, ki bi pomenil vodstvo, a tega je moral po izgubljenem začetnem udarcu in ribrejku nasprotnika priigrati v podaljšani igri. Nadaljevanje je bilo v domeni 24-letnega Belorusa, 253. na računalniški lestvici. Dva brejka v drugem delu in trije v tretjem so bilo dovolj za Ignatika, da se je prebil v 2. krog. Trpel je predvsem Kavčičev 2. servis, na katerega je osvojil pičlih 31% točk (9/29).

• Blaž Kavčič v naslednjem mesecu brani tri lovorike s turnirjev serije challenger in še finale. Pred njim je misija branjenja velikega števila točk, kar bo slej kot prej lahka naloga. V tem obdobju je osvojil 300 točk, skoraj polovico vseh na ATP lestvici.

Najboljši slovenski tenisač se je moral zadovoljiti s 1,110 evri, ostal pa je brez točk. Na drugi strani je Ignatik, s katerim sta se merila prvič, vpisal največjo zmago v letošnji sezoni, že devetič letos pa se je slavil po nizu zaostanka.