Petra Rampre v četrtfinalu Sacramenta!

04.07.2013
Od 4 slovenskih predstavnic, ki so se uvrstile v 2. krog teniških turnirjev serije ITF med posameznicami, se je Petra Rampre že uvrstila v Četrtfinale. Dalila Jakupovič je izpadla, Andreja Klepač in Tjaša Šrimpf pa bosta nastopili danes!

SACRAMENTO,ZDA -  33-letna Petra Rampre (207. na WTA) je 4. nosilka 50,000 USD vrednega ITF  turnirja na trdi podlagi. V 1. krogu je s kar nekaj težavami premagala 18-letno domačinko Jano Abazo (401. na WTA) v 3 nizih, zato pa je v 2. kogu gladko odpravila še eno 18-letno domačinko Allie Kiick (308.) in pri tem izgubila le 2 igri v 2 nizih. V četrtfinalu ji bo nasproti ponovno stala 18-letnica So Ra Lee (335.), a ta prihaja iz Južne Koreje.

1. krog :

Petra RAMPRE (SLO) [4] 4-6 6-3 6-3 Jan ABAZA (USA)

2. krog :

Petra RAMPRE (SLO) [4] 6-2 6-0 Allie KIICK (USA)

WATERLOO, KANADA - 50,000 USD in pesek pa sta zaščitini znak ITF turnirja v Kanadi, kjer je v glavnem delu nastopila 22-letna Dalila Jakupovič (386. na WTA). V 1. krogu je v 2 nizih izločila francosko tenisačico Sherazado Benamar (24 let, 444. na WTA), v 2. krogu pa je bila 18-letna Turkinja Jabeur Ons (211.), ki je veliko višje uvrščena na WTA lestvici, boljša v 3 nizih!

1. krog :

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-4 6-4 Sherazad BENAMAR (FRA)

2. krog :

Ons JABEUR (TUN) [4] 6-0 2-6 6-4 Dalila JAKUPOVIC (SLO)

VERSMOLD, NEMČIJA - V Nemčiji na 50,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v glavnem delu nastopa 27-letna Andreja Klepač. Koprčanka, trenutno šele 805. igralka sveta, se je v 1. krogu pomerila s Švicarko Laro Michel, ki ima 21 let in je na 410. mestu WTA lestvice. V 2. krogu jo čaka težka preizkušnja, saj ji bo nasproti stala 2. nosilka, 21-letna Nemka Dinah Pfizenmaier (112.).

1. krog :

Andreja KLEPAC (SLO) 4-6 6-3 6-3 Lara MICHEL (SUI)

Andreja Klepač nastopa tudi v igri dvojic, kjer sta skupaj z Avstrijko Sandro Klemenschitch 1. nosilki. V 1. krogu nista imeli nobenih težav!

1. krog(dvojice) :

Sandra KLEMENSCHITS (AUT) / Andreja KLEPAC (SLO) [1] 6-1 6-1 Vivian HEISEN (GER) / Kaori ONISHI (JPN)

PROKUPLJE, SRBIJA - Na 10,000 USD vrednem ITF turnriju na pesku v Srbiji je v glavnem delu 18-letna Tjaša Šrimpf. Mariborčanka, ki ta teden zaseda 800. mesto na računalniški lestvici, je v 1. krogu igrala s 17-letno Hrvatico Karlo Popovič (772. na WTA) in jo po izenačenem boju premagala v 2 nizih. V 2. krogu se bo pomerila s 5. nosilko, 23-letno Turkinjo Hulyjo Esen (682.)!