Po neverjetnem spletu okoliščin ostal brez priložnosti kariere

06.11.2017
PARIZ, FRANCIJA - Največji osmoljenec Mastersa v Parizu je postal Pablo Carreno Busta.

Španski tenisač je do zadnje točke pariškega Mastersa v rokah držal vstopnico za zaključni turnir World Tour Finals v Londonu, vendar so se njegove sanje z zmago Jacka Socka razblinile v prah.

Pred začetkom turnirja v Parizu je bilo znanih šest udeležencev sklepnega dejanja sezone, kot sedmi se je druščini pridružil David Goffin. Osmo in zadnje mesto, ki še vodi v London, je bilo v rokah Pabla Carrena Buste, a zapletlo se je že na samem začetku, ko je v drugem krogu moral priznati premoč Nicolasu Mahutu. To je pomenilo, da bodo o njegovi usodi odločali drugi.

Špancu so za vrat dihali Sam Querrey, Kevin Anderson, Juan Martin Del Potro, Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille, John Isner in Roberto Bautista Agut. Verjetno nihče ni pričakoval, da bo na koncu zanj usoden Jack Sock.

Američan, ki je v finalu premagal Filipa Krajinovića in osvojil prvi Masters v karieri (1-0), je bil pred začetkom turnirja uvrščen šele na 24. mesto lestvice Race to London. Po zmagi, ki mu je prinesla 1000 točk, je skočil na osmo (deveto, če upoštevamo Stana Wawrinko, ki je udeležbo v Londonu odpovedal).

Najprej so iz igre izpadli Pouille, Agut, Querrey, Anderson in Tsonga. Del Potro bi moral za nastop v Londonu v četrtfinalu premagati Isnerja, vendar se ni izšlo. Visokorasli Američan je nato potreboval dve zmagi in zagotovil bi si debitantnski nastop na zaključnem turnirju, vendar ga je v polfinalu šokiral Krajinović.

Sock je v drugem polfinalu premagal Juliena Benneteauja in se kar naenkrat znašel na pragu londonske O2 arene. "Še vedel nisem, da se lahko še vedno uvrstim v London," je priznal 25-letnik in v finalu postavil samo še piko na i.

Sock je v Parizu postal prvi Američan z zmago na Mastersu po Andyju Roddicku leta 2010 v Miamiju in prvi ameriški udeleženec zaključnega turnirja po Mardyju Fishu leta 2011.