Po razočaranju v pokalu Fed, sta Zec-Peškiričeva in Jakupovičeva razočarali tudi na turneji!

11.02.2014
Slovenski teniški reprezentantki Maša Zec-Peškirič in Dalila Jakupovič sta odleteli že v 1. krogu ITF turnirjev v Estoniji in Švedski.

TALIN, ESTONIJA - V glavnem estonskem mestu Talin je na 15,000 USD vrednem ITF turnirju zaigrala Maša Zec-Peškirič

Ta teden 267. igralka sveta, ki je prejšnji teden izgubila prav vse dvoboje v I.evroafriški skupini pokala Fed, je bila 8. nosilka v klubu Tere Tennisekeskus, a je spet razočarala. S terena jo je v 1. krogu počistila kvalifikantka iz Belorusije Lidzija Marozava. 21-letnica, ki je šele na 765. mestu WTA lestvice, je slavila s 6-2, 7-6(6) ter zadala novo rano 27-letni Jeseničanki, ki je daleč od kariernih trenutkov, ko je bila celo v TOP100.

Lidziya MAROZAVA (BLR) 6-2 7-6(6) Masa ZEC-PESKIRIC (SLO) [8]

Dalila Jakupovič nikakor ne najde forme...

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Dalila Jakupovič (275. na WTA) je iz Budimpešte odletela v Stockholm, kjer je bila na 10,000 USD vrednem turnirju v klubu Solna Tennis Club 1. nosilka. No, njeno bivanje v švedski prestolnici je bilo kratko, saj jo je šokirala domača povabljenka.

22-letna Jeseničanka, ki je v Fed Cupu za Slovenijo osvojila sploh edino točko, je že v 1. krogu morala priznati premoč 19-letni Ellen Allgurin, ki se nahaja na 523. mestu računalniške lestvice. Švedinja je zlahka zmagala s 6-3, 6-2. Jakupovičeva v letošnji sezoni še ni zmagala na Touru.

Ellen ALLGURIN (SWE) 6-3 6-2 Dalila JAKUPOVIC (SLO) [1]