Pokal Luke Koper v Buenos Aires

29.08.2015
KOPER, SLOVENIJA - Končan je ITF Luka Koper Ladies Open 2015.

V Teniškem centru Bonifika se je danes končal ženski profesionalni teniški turnir ITF Luka Koper Ladies Open, ki ga je uspešno organiziral Teniški klub Koper. Zmagala je 18-letna Julieta Lara Estable iz Argentine, ki je v finalnem obračunu v treh nizih premagala Dejano Radanovič iz Srbije z rezultatom 3-6, 6-4, 6-2. Igralka iz Buenos Airesa je na poti do končne zmage med drugimi premagala tudi dve perspektivni slovenski igralki Hano Mraz in Manco Pislak, v finalu pa je po izgubljenem prvem nizu, v drugem zaigrala bolj raznovrstno in z globokimi ter napadalnimi udarci strla odpor Srbkinje. V tretjem nizu je Argentinka brez večjih napak tekmo uspešno pripeljala do konca.

" Zelo sem vesela današnje zmage v Kopru, kjer sem se počutila odlično. Zahvaljujem se organizatorju za lepo vzdušje in gostoljubnost ter odlično pripravljena igrišča" ,je povedala Establova, ki trenutno zaseda 15.mesto na svetovni mladinski teniški lestvici ITF do 18 let.

Konec prihodnjega tedna bo Teniški klub Koper organizator še enega močnega mednarodnega teniškega turnirja. Na 5. Banka Koper Junior Slovenia Open turnirju bodo loparje prekrižali najboljši evropski štirinajstletniki.

Pripravil: A.Živin