Polona Hercog deklasirala vse tekmice in osvojila Olomouc!

21.07.2013
Naša najboljša teniška igralka Polona Hercog je z lahkoto opravila z vsemi nasprotnicami na ITF turnirju na Češkem in dvignila zmagovalni pokal!

OLOMOUC, ČEŠKA - Polona Hercog je v finalu 100.000$ vrednega ITF turnirja, ki se je igral na rdeči peščeni podlagi, 22-letni Poljakinji (242.) Katarzyni Piter prepustila le 3 igre in zmagala s 6:3,  6:0 v nizih. Slovenka je tako upravičila vlogo prve favoritinje, za slovo pa je Poljakinji podarila teniško "kravato"!

Za Polono Hercog je to druga zmaga na turnirjih serije ITF z nagradnim skladom 100.000$, 2 x pa je slavila tudi na WTA turnirju v Bastadu, kjer bi morala ta teden braniti lanski naslov, a se je raje odločila za nastop v Olomoucu in to se ji je obrestovalo. Osvojila je 140 WTA točk kar je polovica lanskih iz Bastada. To bo verjetno dovolj za obstanek med najboljših 100.

Prihodnji teden bo igrala na WTA turnirju v Bakuju, kjer je v glavnem delu tudi Tadeja Majerič. Polona (6. nosilka) bo že v 1. krogu na težki preizkušnji saj bo njena nasprotnica Rusinja  Galina Voskobojeva s kazahstanskim potnim listom. Tadeja pa bo igrala proti 5. nosilki Čehinji Karolini Pliskovi!

“Poškodba je zdaj definitivno preteklost, vračanje med najboljše oziroma v staro formo pa ni povsem enostavno. Trdo delam in veselim se vsake zmage posebej. Ta teden sem bila zelo zbrana in uživala sem v svoji igri,” je dejala Polona Hercog po poročanju slovenske tiskovne agencije (sta).